• Fakty Młodych Lębork
  Fakty Młodych Lębork

  Eventy, moda, nowości

 • FM Lębork
  FM Lębork

  Modele i Modelki – ikony piękna

 • FM Lębork
  FM Lębork

  Tylko z faktami - świat zdobywamy!

 • FM Lębork
  FM Lębork

  Wydarzenia muzyczne, koncerty

Zobacz przymiarki do III Przeglądu Kolęd Kaszubskich im. Franciszka Okunia.

Wstępne przygotowania!

Przymiarki do III PKK – rozpoczynamy zawsze w salce parafialnej przy Sanktuarium św. Jakuba Apostoła w Lęborku. W tym miejscu ustawiamy stoły, elementy dekoracyjne  i pakujemy prezenty – upominki dla Jurorów, Zespołów i Prowadzącej. Do kolorowych toreb wkładamy – niebieskie, drewniane, Anioły , które w 2018 roku przyleciały np.  z Kaszub oraz broszurkę „Moje zamyślenie” – autorstwa: Sylwii Skroś. W 2019 roku , zgodnie z tradycją, przygotujemy bardzo oryginale nagrody, które z nutką artystycznej przestrzeni upiększą nasze przedsięwzięcie.

W kościele!

 Eleganckie wnętrze przypomina o nadchodzącym kolędowaniu stanowiącym wstęp do rodzinnego lęborskiego spotkania. Kaszubskie akcenty odzwierciedlają, bowiem ducha lokalnej społeczności , która jednego dnia tworzy wielką  franciszkańską wspólnotę.

Za organizację II PKK odpowiadają: Zrzeszenie Kaszubsko Pomorskie oraz Stowarzyszenie św. Jakuba Apostoła w Lęborku. Przegląd odbywa się pod patronatem Burmistrza Miasta Lęborka – Pana Witolda Namyślaka, który reprezentuje Urząd Miejski.

W treściach katolickich!

Stowarzyszenie promuje wartości o podłożu muzycznym, gdyż śpiew, w bardzo delikatny sposób, łączy różne pokolenia ludzi i przenika do lokalnej społeczności, na pokaźnej przestrzeni około 2000 lat. Śpiew ukazuje, zarówno talenty najmłodszych, jak i profesjonalnie występujących Zespołów kaszubskich, ponieważ wnika do ludzkich serc i pozostawia pozytywna nutkę połączoną z dawką dobrej emocji. Taki ładunek religijnych wrażeń otwiera drzwi do kolebki lęborskiego chrześcijaństwa.

Już 20 stycznia - w 2019 roku wybierz się na to wydarzenie kulturalne.

Sylwia Skroś

Użytkowników online:
Wszystkich odwiedzin: 3949178
X

Bądź na bieżąco, polub nas na Facebook.com