• LFM Lębork
  LFM Lębork
 • LFM Lębork
  LFM Lębork
 • LFM Lębork
  LFM Lębork
 • LFM Lębork
  LFM Lębork
 • Fakty Młodych Lębork
  Fakty Młodych Lębork
 • Fakty Młodych Lębork
  Fakty Młodych Lębork
 • FM Lębork
  FM Lębork
 • FM Lębork
  FM Lębork
 • FM Lębork
  FM Lębork
 • FM Lębork
  FM Lębork
 • FM Lębork
  FM Lębork
 • LFM
  LFM
 • LFM
  LFM
 • LFM
  LFM
 • LFM
  LFM
 • LFM
  LFM
 • LFM
  LFM

Remiza to jego całe życie

 2007-12-12

Sylwia Skroś: Pomysł powstania remizy zrodził się w okolicach kwietnia 2006 r. co Ciebie do tego zainspirowało?

Mateusz Rogala: Przede wszystkim straż pożarna no i jakaś smykałka do prowadzenia stron internetowych, a prowadziłem ich wiele, tylko że typu Home Page. Chciałem stworzyć coś takiego, gdzie brać strażacka mogłaby zamieszczać zdjęcia, wypowiadać się na dane tematy, pobierać ciekawe pliki, czytać reportaże z ciekawych akcji z całej Polski oraz najważniejsze - móc poczytać artykuły, które mają na celu - edukację. Pomysł był, wątpliwości, że to się uda jeszcze większe. Dzięki pomocyMirka Marmaj'a i paru innym osobom - udało się. Powstała pierwsza wersja, która wprowadziła spore zamieszanie wśród konkurencji - zaczęli się bać, a to dobrze wróżyło.

 Sylwia Skroś: Jakie szkoły warto ukończyć, aby pogodzić rolę webmastera i pracownika straży pożarnej?

Mateusz Rogala: Dziwne pytanie, więc dziwna odpowiedź. Nie ukończyłem żadnej szkoły pożarniczej, bądź takiej - której kierunkiem jest Webmasterstwo. Co do pożarnictwa - działam w OSP, ukończyłem kursy dzięki którym mogę uczestniczyć w akcjach ratowniczo - gaśniczych, które nauczyły mnie podstaw - resztę nauczyłem się w boju, na "gorąco". Co do Webmastera - można być grafikiem, programistą to zależy od zainteresowań, dzisiaj trudno znaleźć dobrego człowieka od stron internetowych, który zna się perfekt na wszystkim. Dwa "zawody" łączy praca zespołowa - to jest ten klucz do sukcesu. Aktualnie uczę się w szkole ratownictwa medycznego w Gdańsku, co drugi dzień wolny, więc oprócz nauki - staram się pracować nad serwisem. Nie jestem pracownikiem Straży Pożarnej, lecz wolontariuszem, co nie znaczy, że strażakiem nie jestem. Osobom, które chcą zostać strażakiem zawodowym mogę powiedzieć jedno - uczcie się pilnie.

 

Sylwia Skroś: Która z akcji ratowniczych była dla Ciebie najważniejsza i dlaczego ?

Mateusz Rogala: Ciężkie pytanie bo było ich sporo, pożar zabudowań gospodarczych w Chocielewku, gdzie akcja gaśnicza trwała kilkanaście godzin, poszukiwania wisielca w ciemnym lesie, walka o życie młodego chłopaka, który nie wiadomo mi z jakich przyczyn zatrzymał się na drzewie. Każda akcja jest wyjątkowa, niepowtarzalna i najważniejsza. Dlaczego? Chodzi przeważnie o ludzki dobytek, ludzie zdrowie i życie. W ciągu tych lat wiele się przeżyło, wiele widziałem - płacz, cierpienie oraz śmierć. Staram się nie myśleć o skutkach, a jedynie o przebiegu akcji, aby potem wraz z chłopakami omówić co zrobiliśmy, co można było jeszcze zrobić. Tu nie działa się dokładnie według jakiegoś schematu, tu nie gra się bohatera, a strach (o dziwo) towarzyszy nam cały czas, dzięki któremu bardziej uważamy - bezpieczeństwo ratownika jest priorytetem.

 

Sylwia Skroś:. Co poradzisz młodym ludziom z zapałem , którym bliskie jest ratownictwo medyczne.

Mateusz Rogala: Krótko i na temat - idźcie w tym kierunku, jeżeli ktoś się tym pasjonuje winien być ratownikiem medycznym, bo tylko pasjonaci nimi zostają.

Sylwia Skroś: W jednej z Twoich wypowiedzi czytamy: „Jako redaktor naczelny i sprawca zamieszania miałem nieraz chęć wszystko rzucić w przepaść; nieraz miałem dość tego, co stworzyłem, ale... Co ja bym zrobił bez remizy?” W związku z tym napisz nam jaki jest sens i wymiar pracy społecznej?

 
Mateusz Rogala: Pracując w zespole czasami dochodzi do spięć - nikomu się nie dogodzi. Ale to dobrze, że czasem dochodzi do konfrontacji w redakcji - wtedy widać, że każdemu zależy. Czasem jest tak, że nie ma się czasu, a jak się go zdobędzie - myśli się o odpoczynku, wtedy czytelnicy i redakcja pogania - wierzcie mi, czasem ma się dość. Stworzyłem ten serwis, stał się popularny, dzięki niemu nawiązałem sporo dobrych kontaktów, poznałem wielu wspaniałych ludzi, zostałem zaproszony na ciekawe imprezy, zawody - i to jest piękne. Jeśli pracuje się społecznie i ma się korzyści takiego typu - warto.


http://www.remiza.com.pl

Użytkowników online:
Wszystkich odwiedzin: 6354533
X

Bądź na bieżąco, polub nas na Facebook.com