• LFM Lębork - moda na czytanie
  LFM Lębork - moda na czytanie
 • LFM Lębork i ogrody
  LFM Lębork i ogrody
 • LFM Lębork - fashion
  LFM Lębork - fashion
 • Fakty Młodych Lębork - i smaki dnia
  Fakty Młodych Lębork - i smaki dnia
 • FM Lębork
  FM Lębork

  Modele i Modelki – spotkania

 • FM Lębork
  FM Lębork

  Copywriting i morze słów

 • FM Lębork
  FM Lębork

  W rękodziele

Zbiórki środowisk polonijnych – na rzecz młodzieży JP2? Teraz warte podróży.

W stylu polonijnym!

Polonica zagraniczne – to słowa utrwalone na kartkach, w zapisach cyfrowych – które powstają w języku polskim, a także dotyczącą Polski – ukazują się w naszym kraju i poza granicami – a w unikalnym ujęciu uniwersyteckim - podkreślają wartość śladów dotyczących pobytu m.in. na terenie Francji. Trzon polskiej inteligencji – zarówno aktorzy, artyści, literaci – dążą do wolności słowa, braku cenzury, swobody artystycznej, o których w demokratycznym państwie dowiadujesz się z kart solidarnościowej historii. W takim środowisku wzrasta, więc siła języka polskiego – ilość wydawanych książek, broszur i gazet – bo one dodają wiary Rodakom w podtrzymywanie tradycji, katolicyzmu oraz ducha w umiłowanym narodzie.

Z takiej ziemi wywodzi się również  JP 2 – który - po dramatycznych doznaniach wojennych - docenia jakość zapisów słownych, występów publicznych, wydarzeń kulturalnych oraz pamiątek z podróży.

W bibliotekach!

Watykan słynie, więc z bogactwa pamiątek kulturowych oraz zbiorów papieskich. Dlatego powrót do korzeni, polskości, poloniców, to obecnie potężna przeciwwaga do okoliczności politycznych.

JP 2 – żyje w dramatach, poezji, listach, encyklikach, sztukach, gdyż promuje własne przekonania w gronie młodzieży.

W takich warunkach odbywa się zatem zbiórka pieniężna na terenie naszego kraju, a także m.in. w Wielkiej Brytanii, Walii, Niemczech, Holandii, USA, Szwajcarii, Norwegii i Austrii. Polonia silna w przekonaniach wspiera aktywnie ludzi młodych i program stypendialny obejmujący 2 000 osób. Wymiar - Fundacji "Dzieło Nowego Tysiąclecia".

Sylwia Skroś
 

 

Użytkowników online:
Wszystkich odwiedzin: 5848582
X

Bądź na bieżąco, polub nas na Facebook.com