• LFM Lębork - moda na dobry szyk
  LFM Lębork - moda na dobry szyk
 • LFM Lębork i znasz trendy
  LFM Lębork i znasz trendy
 • LFM Lębork - fashion
  LFM Lębork - fashion
 • LFM Lębork
  LFM Lębork

  Wydarzenia muzyczne, koncerty

 • Fakty Młodych Lębork
  Fakty Młodych Lębork
 • Fakty Młodych Lębork
  Fakty Młodych Lębork

  Eventy, moda, nowości

 • FM Lębork
  FM Lębork

  Modele i Modelki – ikony piękna

 • FM Lębork
  FM Lębork

  Tylko z faktami - świat zdobywamy!

Na ludową nutę, to i sztuka rzeźbiarska podnosi jakość wrażeń! Wspomnienia!

W Lęborku!

Znany lęborski artysta – Pan Zdzisław  Grajper, specjalnie dla naszej gazety,  prezentuje  nowe dzieło rzeźbiarskie. Płaskorzeźba dotyczy świąt Bożego Narodzenia – „Narodzenie Pana Jezusa – Pokłon Pasterzy”, a kolorystyka wnika w:

-  brązy, czerwienie, żółcie i beże.

Drewnianej podstawy dotykają następnie różne pędzle, które  malują całą  świętą Rodzinę. A art. wizja zahacza wówczas o ludowość, Podlasie, motywy religijne umieszczane przy kapliczkach w polu,  a także w pobliżu domków jednorodzinnych. Sztuka – zachowuje, bowiem wymiar wiejskiego klimatu, którego zadaniem pozostaje podnoszenie roli lokalnych artystów. Na zaproszenie rzeźbiarza nagrywamy,  więc  kilka filmów, oglądamy znakomite albumy, a także dyskutujemy o sposobach publicznego wystawiania pięknych rzeźb.

W Sanktuarium!

W opisach prac pojawiają się:

- postać św. Jakuba, święto, czyli Lęborskie Dni Jakubowe, stoiska artystyczne, zapraszanych twórców ludowych - przybywającyh do Lęborka z różnych zakątków Polski oraz tematyka sacrum. Do łask powracają Ikony, płaskorzeźby, rzeźby, figury i wszystkie próby prezentacji dobrej formy drewna. Plastyczne pomysły - na nowe prace - spotykają się z licznymi nagrodami, które potwierdzają fakt, że w Lęborku żyją osoby szczególnie utalentowane. Sztuka ludowa – to także temat, który celowo wybieram do publicznej prezentacji, gdyż - nowa moda na wykańczanie wnętrz -  pokazuje jej zalety zarówno w salonach, jak i na małych sztalugach.

Osobowość dnia!

W 2020 roku liczy się sylwetka osoby, która przez wiele lat tworzy wyjątkowe i niesamowite dzieła, a prywatnie pokazuje drogę do organizacji licznych wystaw. Nowatorskie spojrzenie na chrześcijaństwo, Patrona Miasta, czy ołtarze, to dar, o którym warto zawsze pamiętać.

Zobacz przykładowe zdjęcia!

Sylwia Skroś

 

Użytkowników online:
Wszystkich odwiedzin: 5030403
X

Bądź na bieżąco, polub nas na Facebook.com