• LFM Lębork
  LFM Lębork
 • LFM Lębork
  LFM Lębork
 • LFM Lębork
  LFM Lębork
 • LFM Lębork
  LFM Lębork
 • Fakty Młodych Lębork
  Fakty Młodych Lębork
 • Fakty Młodych Lębork
  Fakty Młodych Lębork
 • FM Lębork
  FM Lębork
 • FM Lębork
  FM Lębork
 • FM Lębork
  FM Lębork
 • FM Lębork
  FM Lębork
 • FM Lębork
  FM Lębork
 • LFM
  LFM
 • LFM
  LFM
 • LFM
  LFM
 • LFM
  LFM
 • LFM
  LFM
 • LFM
  LFM

Jan Paweł 2 – cywilizacja życia – aortą Lęborka?

To trudne młodzieżowe pytanie – czy aorta – pokazuje wartość oddanej krwi, poświecenia i wyobrażeń – na miarę słów Papieża pochodzącego z Polski? Teraz – w historycznych okolicznościach, związanych z wojną na Ukrainie – sens życia nabiera innego znaczenia. To się dzieje Tu i Teraz. Giną ludzie. Wszyscy walczą. Od nastoletnich chłopców, po dorastające dziewczyny – i dorosłych. Liczy się, bowiem obrona granic.

A czy Ty – jako POLAK – katolik – chrześcijanin – wierzysz w patriotyczne wartości w biało – czerwonym zabarwieniu? Czy podczas zrywu narodowego – zdanie -  Bóg – Honor – Ojczyna – to umowne lęborskie niebo? Czy stajesz do obrony własnych wartości, osobowości JP2, godziny słynnego apelu i pomników – jako symboli wiary? Czy na drodze do szybkiej cywilizacji – wyznaczasz pole zasięgu i zakresu – „Barki”, „Liczysz na Ojca”, „Pater Noster”, „Pamięć i tożsamość”, ponadczasowe „Encykliki”, „Miłość. Myśli na każdy dzień”, „Modlitewniki”?

Czy wierzysz? Wykrzycz to – bo czas pokazuje cenne  myśli! Wierzysz?

Prawda krąży jak krew w młodym organizmie, ale bez serca – nic nie osiągniesz. Dlatego płyniesz na forum do siły aorty, podnosisz osobiste kamienie, wspinasz się na średniowieczne – lęborskie – mury – i wdrapujesz na wieże. Potem badasz ciśnienie. Ponownie oglądasz kolor krwi. Ona jedna, w czerwonym wymiarze, podtrzymuje życie na skali od 1 do 10.

A On  „czeka na ludzi”, kieruje kazania do młodzieży, organizuje światowe dni – z muzyką, teksami i tańcami – a na koniec oferuje rozważania i modlitwę. Bo w dobie dorastania – budowania relacji, więzi – i poszukiwania Boga – On 1 wie, że krew – to życie. Podejmuje, więc wyzwanie – woła Cię.

Czy słyszysz, co teraz mówi?

Słyszysz…w ciszy…szepcie…w kinie…jako anonimowy katolik? Pomyśl – tylko o wojnie, którą toczysz z samym sobą, aby kochać  dobro i pokój na świecie, aby kochać postawę pełną wartości z religijnymi znakami na miejskiej drodze.

Wtapiasz się w miękkie krzesło, giniesz w tłumie, a On Cię wyciąga na środek i pokazuje – krew, życie, aortę, cywilizację, naukę, wiedzę, postęp. Aorta – utrzymuje serce przy JP2, jako główna tętnica, ale to Ty stanowisz 1 tkankę tego układu. Bo życie – wystawia rachunek. Bo życie – leży w rękach Boga. Bo życie – zaskakuje. Bo życie – pędzi do celu. Bo życie – to udany poranek. Bo życie – to sentymentalny wieczór. Bo życie – to człowiek – młody – zdrowy – z marzeniami – zapisanymi na kartce. Jak sztuka z obrazu o Forum i JP 2 – jak czerwona farba rozmazana na płótnie, jak …droga do wielkiej cywilizacji na miarę tylko 1 Boga.

Czy dbasz o odcinek własnej kariery? Czy stawiasz kroki w górach? Czy tętnisz życiem? Czy wykorzystujesz każdą otrzymaną sekundę? Czy patrzysz – i widzisz? Czy czujesz więcej – niż …

Czy…

Pomyśl…przecież masz tylko 1 serce. 

Forum Młodych - 2023 - w kinie LCK Fregata:

Temat: Św. Jan Paweł 2 – Cywilizacja życia” – aortą Lęborka.

Na dużej scenie  - Kina LCK Fregata  - zaplanowaliśmy dla Ciebie:

- śpiew: utwór wykonuje uczennica PCE,

- wykład: „Obieg krwi w cywilizacji, to nośnik informacji” - Sylwia Skroś, 

- film,                                

- śpiew: utwór wykonuje uczennica PCE,                                          

- monolog: „Aorta przenosi wartości JP2 na słowach z książek”,

- film,

- lęborski  Bookcrossing – uwalnianie cywilizacyjnej książki,

- śpiew: utwór wykonuje uczennica PCE,                                          

- koncert  rewelacyjnego Zespołu: ARKA TEDIEGO - pod kierunkiem p. Tadeusza Piryckiego.

Współpraca dyrektor kina - p. Paweł Piwka. 

Tegoroczny program Forum Młodzieżowego – „Menadżerowie Pana”  wspiera lęborską akcję Bookcrossingową.

Dlatego...

16.10.2023 - zapraszamy lęborską młodzież, na Forum Młodych – Menadżerowie Pana – połączone z akcją dotyczącą Bookcrossingu, wykładami, prezentacjami, filmami i wystrzałowym koncertem. Włączamy kolorowe światła, komórkowe motywy, z tradycją przesłań JP 2 - a wszystko to w ramach Lęborskiego Tygodnia Kultury Chrześcijańskiej – 2023.

W kinie wypowiadają się:

- o. Robert Wołyniec – proboszcz sanktuarium św. Jakuba Ap. w Lęborku.

- Sylwia Skroś – członek Zarządu Lęborskiego Stowarzyszenia św. Jakuba Ap. w Lęborku, pomysłodawca Forum, autorka scenariusza, reżyser wydarzenia.

- Regina Szczupaczyńska – Prezes LSJ.

- Nadia – uczennica PCE.

- obsługa nagłośnienia – p. Michał Dąbrowski.

- operator sprzętowy – p. Jakub Trzebiatowski.

- plastyczny znak forum przygotowała - Salomea Skroś.

Dobrodzieje: BURMISTRZ I RADA MIEJSKA W LĘBORKU, STAROSTA I RADA POWIATU LĘBORSKIEGO, WÓJT I RADA GMINY NOWEJ WSI LĘBORSKIEJ.

Sylwia Skroś

Użytkowników online:
Wszystkich odwiedzin: 6329675
X

Bądź na bieżąco, polub nas na Facebook.com