• LFM Lębork - moda na dobry szyk
  LFM Lębork - moda na dobry szyk
 • LFM Lębork i znasz trendy
  LFM Lębork i znasz trendy
 • LFM Lębork - fashion
  LFM Lębork - fashion
 • LFM Lębork
  LFM Lębork

  Wydarzenia muzyczne, koncerty

 • Fakty Młodych Lębork
  Fakty Młodych Lębork
 • Fakty Młodych Lębork
  Fakty Młodych Lębork

  Eventy, moda, nowości

 • FM Lębork
  FM Lębork

  Modele i Modelki – ikony piękna

 • FM Lębork
  FM Lębork

  Tylko z faktami - świat zdobywamy!

Włamywacze zatrzymani, jeden z nich odpowie też za inne przestępstwo

Policjanci z komisariatu w Łebie ustalili i zatrzymali trzech braci podejrzewanych o dokonanie włamania i kradzieży mieszkaniowej. Jeden z nich odpowie jeszcze za kradzież roweru, który w połowie września został skradziony na terenie gminy Nowa Wieś Lęborska.

Dwa dni temu do jednego z mieszkań w bloku na terenie gminy Wicko doszło do włamania. Sprawcy skradli różne elementy wyposażenia mieszkania oraz uszkodzili drzwi wejściowe. Funkcjonariusze z Łeby przeprowadzili działania, w wyniku których dokonali zatrzymania trzech osób podejrzewanych o dokonanie tego przestępstwa. Jak się okazało to trzech dorosłych braci w wieku od 18 do 20 lat. Cała trójka trafiła do policyjnej celi i wczoraj usłyszeli zarzut za kradzież z włamaniem, za co grozi im do 10 lat pozbawienia wolności. Podczas przeszukania ich miejsca zamieszkania policjanci odzyskali skradzione przedmioty, które wróciły do właściciela.

Policjanci pracujący nad tą sprawą ustalili, że jeden z braci ma jeszcze na sumieniu kradzież roweru o wartości 1500 zł, do której doszło w połowie września na terenie gminy Nowa Wieś Lęborska. Zebrane przez policjantów dowody pozwoliły na przedstawienie zatrzymanemu zarzutów za to przestępstwo. Za kradzież roweru grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności.

Cała trójka niebawem odpowie przed sądem za popełnione przestępstwa.

Policjanci apelują!

Dom lub mieszkanie to dorobek wielu lat naszej ciężkiej pracy i wielu wyrzeczeń, dlatego warto zadbać o to, aby zabezpieczyć go w taki sposób, aby uniemożliwić i ograniczyć do minimum zagrożenie włamania i kradzieży. Oto kilka rad:

- najbezpieczniejszym miejscem dla przechowywania pieniędzy, cennej biżuterii, akcji i obligacji jest bank. Złodziej szybko znajdują ukryte pieniądze i wartościowe przedmioty w różnego rodzaju szafach, torebkach, czy bieliźniarkach.
- nie zostawiajmy kluczy pod wycieraczką lub na parapecie, nie wieszajmy ich także na szyi swej pociechy. Zabezpieczmy w sposób należyty drzwi i okna swojego mieszkania, załóżmy solidne zamki. Właścicielom domów jednorodzinnych radzimy, wykonajmy solidne ogrodzenie, zadbajmy o oświetlenie w szczególności wejść, okien tarasowych i bram garażowych. Zamontujmy rolety antywłamaniowe lub kraty w szczególności w dolnych partiach budynków takimi jak piwnice.
- uważajmy na kręcących się po klatkach schodowych oraz w pobliżu domu ludzi, których nie znamy czy nie kojarzymy z widzenia, jak również na pojazdy będące na obcych numerach rejestracyjnych. Zainteresujmy się tymi osobami, przyjrzyjmy się im, by zapamiętać wygląd oraz cechy charakterystyczne takie jak tatuaże, blizny, fryzury czy ubiór. Marka oraz numer rejestracyjny pojazdu również może być przydatny Policji, gdyby doszło do włamania.
- sprawdzajmy tożsamość i wiarygodność osób obcych, przychodzących do naszego mieszkania np. w sprawie sprzedaży złota, dywanów, sprzętu AGD i RTV oraz tych, którzy oferują nam usługi typu nowy telefon czy abonament telewizyjny. Nie wpuszczajmy ich bez uzasadnionych powodów.
- opuszczając na dłużej mieszkanie, nie sygnalizujmy swej nieobecności. Poprośmy zaprzyjaźnionych sąsiadów, aby zwrócili uwagę na nasz dobytek, by podlewali kwiaty, otwierali na krótko okna, wieczorem co jakiś czas włączali światło w którymś z pokoi, tak by dać otoczeniu sygnał, że ktoś czuwa nad naszym mieniem i nie jest ono pozostawione bez zainteresowania.
- gdy zorientujemy się, że doszło do włamania czy kradzieży w naszym domu, mieszkaniu, piwnicy czy komórce nie dotykajmy niczego, opuśćmy pomieszczenie i o zaistniałym fakcie poinformujmy Policję. Sprawdzenie co nam zginęło lub co zostało uszkodzone, może spowodować zatarcie śladów, które pozostawił przestępca i może to w dużym stopniu utrudnić prace policjantów.

Telefon alarmowy 112 jest dostępny dla każdego. Wszystkie spostrzeżenia budzące niepokój nie będą bagatelizowane i zostaną skrupulatnie sprawdzone.

 

Użytkowników online:
Wszystkich odwiedzin: 5030262
X

Bądź na bieżąco, polub nas na Facebook.com