• Fakty Młodych Lębork
  Fakty Młodych Lębork

  Eventy, moda, nowości

 • FM Lębork
  FM Lębork

  Modele i Modelki – ikony piękna

 • FM Lębork
  FM Lębork

  Tylko z faktami - świat zdobywamy!

 • FM Lębork
  FM Lębork

  Wydarzenia muzyczne, koncerty

PROFILAKTYKA z Fundacją Rak`n`Roll i "Żywa biblioteka".

 PROFILAKTYKA z Fundacją Rak`n`Roll

Spektakle dla dzieci i dorosłych, konferencja, warsztaty, spotkania, projekcje filmowe, to tylko kilka propozycji, którymi pragniemy zachęcić do dyskusji, na tematy tak ważne jak tolerancja  i szacunek do drugiego człowieka. 

Zapraszamy wszystkich mieszkańców powiatu lęborskiego do udziału w projekcie „NIE RÓB SCEN-SZANUJ”. 

Wstęp na wszystkie wydarzenia jest bezpłatny: Zespół Stowarzyszenia FPUNKT

W projekcie zaplanowaliśmy takie działania jak:

PROFILAKTYKA z Fundacją Rak`n`Roll

Zorganizujemy spotkanie młodzieży z lęborskich szkół z ekspertami z fundacji Rak`n`Roll by uświadomić im, że profilaktyka raka ma ogromne znaczenie. Wciąż zbyt mało mówi się o tym, że z nowotworami złośliwymi można skutecznie walczyć. A jeśli już walczyć to nie tylko o życie, ale przede wszystkim o jego jakość. Chcemy przełamać stereotyp, że rak oznacza wyrok. Chcemy uświadamiać, jak ważna jest jakość życia, optymizm i  rozmowa z drugim człowiekiem.

„Warsztaty pięknościowe” z fundacją Rak`n`roll

Celem projektu jest pokazanie, że kobiety chore na raka nie muszą rezygnować ze swojej kobiecości. Wraz z zespołem wizażystek, fryzjerów i fotografów pokażemy im że mogą wyglądać pięknie mimo choroby, nie tracąc poczucia kobiecości.

„Żywa biblioteka”

Projekt ma konwencję biblioteki, w której „książkami" są ludzie z różnych grup obarczonych stereotypami. „Czytelnicy" mogą je „wypożyczyć” i porozmawiać z nimi. Nad całością wydarzenia czuwają „bibliotekarze. W Lęborku będzie to pierwsza taka inicjatywa.

Warsztaty dla nauczycieli oraz uczniów

W warsztatach weźmie udział ok. 80 uczniów  i 16 nauczycieli, gdzie zdobędą wiedzę w jaki sposób dostrzegać zachowania dyskryminacyjne i jak na nie reagować.

Objazdowy Festiwal filmowy Watch docs

To w chwili obecnej jedna z dwóch największych na świecie imprez filmowych poświęconych prawom człowieka prezentujących filmy dokumentalne, w których zaangażowanie na rzecz praw jednostki łączy się ze sztuką filmową. Festiwal odbędzie się w Lęborskim Centrum Kultury Fregata oraz w Zespole Szkół Mechaniczno - Informatycznych w Lęborku

Konferencja „Edukacja Równościowa. Wyzwania-Potrzeby-Możliwości”

Na konferencję zaprosimy nauczycieli, dla których tematy antydyskryminacyjne i edukacja o prawach człowieka to tematy ważne. Jednym z prelegentów konferencji będzie Rzecznik Praw Obywatelskich Adam Bodnar

Festiwal teatralny KONKURS

To pierwszy Festiwal Teatralny dla młodzieży organizowany w Lęborku. Odbędzie się w Lęborskim Centrum Kultury Fregata.  Młodzi ludzie będą mogli słowami teatru powiedzieć o ważnych sprawach takich jak dyskryminacja, mowa nienawiści, a także tolerancja i szacunek. Festiwal ma formę konkursową, grupy teatralne będą walczyć o nagrody. W jury zasiądzie m.in. akotor Teatru Muzycznego Marek Richter.

Monodram „Mamusiu co to za ptaszek?”

Nasze działania zakończymy spektaklem. Monodram „Mamusiu co to za ptaszek” znakomicie porusza dusze wszystkich kobiet, które będąc matkami ciągle stają przed pytaniami  codzienności o drogę w ich życiu podzieloną między pracę i pasje, które realizują, a dzieci, które kochają   i wychowują.

 

Użytkowników online:
Wszystkich odwiedzin: 3752153
X

Bądź na bieżąco, polub nas na Facebook.com