• Fakty Młodych Lębork
  Fakty Młodych Lębork

  Eventy, moda, nowości

 • FM Lębork
  FM Lębork

  Modele i Modelki – ikony piękna

 • FM Lębork
  FM Lębork

  Tylko z faktami - świat zdobywamy!

 • FM Lębork
  FM Lębork

  Wydarzenia muzyczne, koncerty

Policyjne działania "Bicykl" w powiecie lęborskim

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Lęborku przeprowadzili działania w ramach akcji „Bicykl”. Jej celem było promowanie bezpiecznego poruszania się rowerem oraz podnoszenie świadomości mieszkańców Lęborka w zakresie występujących zagrożeń i sposobów przeciwdziałania kradzieżom rowerów.

5 kwietnia br. policjanci z wydziału ruchu Drogowego lęborskiej policji przeprowadzili działania „Bicykl”, które odbyły się tego dnia na terenie całego województwa pomorskiego. Celem przeprowadzonej przez funkcjonariuszy akcji było promowanie bezpiecznego poruszania się rowerem oraz podnoszenie świadomości mieszkańców Lęborka w zakresie występujących zagrożeń i sposobów przeciwdziałania kradzieżom rowerów. Podczas akcji, policjanci przypomnieli rowerzystom o wymogach technicznych, jakie musi spełniać jednoślad oraz o tym, że warto zakładać kask i elementy odblaskowe, które zwiększają widoczność po zmierzchu. Wpływa to na poprawę bezpieczeństwa uczestników ruchu drogowego. Mundurowi z Lęborka w trakcie sobotnich działań przeprowadzili szereg kontroli drogowych, w których ujawnili 16 wykroczeń. 13 osób zostało ukaranych mandatem oraz zatrzymano 3 dowody rejestracyjne od pojazdów.

W budynku komendy w Lęborku policjanci przeprowadzili również pogadankę na temat bezpieczeństwa w ruchu drogowym, szczególnie ukierunkowanego na niechronionych użytkowników dróg, jakimi są rowerzyści.

--

asp. sztab. Magdalena Zielke

 

 

 

Użytkowników online:
Wszystkich odwiedzin: 3961574
X

Bądź na bieżąco, polub nas na Facebook.com