• LFM Lębork - moda na czytanie
  LFM Lębork - moda na czytanie
 • LFM Lębork i ogrody
  LFM Lębork i ogrody
 • LFM Lębork - fashion
  LFM Lębork - fashion
 • Fakty Młodych Lębork - i smaki dnia
  Fakty Młodych Lębork - i smaki dnia
 • FM Lębork
  FM Lębork

  Modele i Modelki – spotkania

 • FM Lębork
  FM Lębork

  Copywriting i morze słów

 • FM Lębork
  FM Lębork

  W rękodziele

Kradł pieniądze posługując się znalezioną kartą bankomatową. Usłyszał 23 zarzuty.

Kryminalni z Lęborka zatrzymali 49-letniego mężczyznę podejrzanego o szereg kradzieży z włamaniami. Sprawca posługując się znalezioną cudzą kartą bankomatową, robił zakupy w sklepach spożywczych na terenie Łeby. Zatrzymany mężczyzna usłyszał łącznie 23 zarzuty kradzieży z włamaniem i usiłowania dokonania tego przestępstwa. Grozi mu kara 10 lat pozbawienia wolności.

Lęborscy kryminalni pracując nad sprawą szeregu kradzieży z włamaniem na cudze konto, do jakich doszło w ciągu kilku ostatnich dni, ustalili i zatrzymali 49-letniego mężczyznę podejrzanego o to przestępstwo. Z ustaleń policjantów wynika, że sprawca, który znalazł zagubioną kartę bankomatową,  przez trzy dni robił przy jej użyciu zakupy w sklepach spożywczych na terenie Łeby, kradnąc w ten sposób z konta pokrzywdzonego pieniądze. Gdyby pokrzywdzony w porę nie zablokował karty, mógłby stracić więcej, gdyż złodziej jeszcze pięciokrotnie próbował posłużyć się jego własnością.

Zatrzymany 49-latek usłyszał wczoraj łącznie 23 zarzutów  kradzieży z włamaniem oraz usiłowania dokonania tego przestępstwa. Grozi mu kara 10 lat pozbawienia wolności.

Nie dajmy złodziejom szansy na pozbawienie nas naszej własności. Wartościowe przedmioty i środki płatnicze przechowujmy w bezpiecznym miejscu. Ustalmy limity dziennej transakcji. W przypadku utraty karty płatniczej niezwłocznie skontaktujmy się z pracownikami infolinii banku, w którym mamy konto po to, żeby ją zastrzec. Nie udostępniajmy nikomu numeru PIN do karty i nie nośmy go w portfelu, w którym ją przechowujemy. Tym bardziej nie zapisujmy go na samej karcie. O przypadkach kradzieży naszych środków finansowych informujmy Policję.


 

 

Użytkowników online:
Wszystkich odwiedzin: 5848589
X

Bądź na bieżąco, polub nas na Facebook.com