• Fakty Młodych Lębork
  Fakty Młodych Lębork

  Eventy, moda, nowości

 • FM Lębork
  FM Lębork

  Modele i Modelki – ikony piękna

 • FM Lębork
  FM Lębork

  Tylko z faktami - świat zdobywamy!

 • FM Lębork
  FM Lębork

  Wydarzenia muzyczne, koncerty

Domowa plantacja marihuany w Lęborku zlikwidowana przez policjantów z Lęborka i CBŚP

Funkcjonariusze Wydziału Kryminalnego z Lęborka wspólnie z policjantami CBŚP z Lublina zlikwidowali plantację konopi indyjskich w Lęborku. W związku z tą sprawą policjanci zatrzymali 38-letniego mężczyznę, który uprawiał zakazane rośliny. Przestępstwo uprawy nielegalnych roślin zagrożone jest karą nawet do 8 lat pozbawienia wolności.

Policjanci z wydziału kryminalnego lęborskiej komendy wspólnie z policjantami z lubelskiego CBŚP pracowali nad sprawą nielegalnej uprawy narkotyków w Lęborku. W jednym z domów jednorodzinnych na terenie miasta odkryli plantację, która znajdowała się na piętrze budynku mieszkalnego. Wewnątrz budynku funkcjonariusze zabezpieczyli kilkadziesiąt roślin konopi indyjskich. Ponadto w domu mężczyzny ujawnili susz roślinny przechowywany w słoikach. Przeprowadzone badania potwierdziły, że była to marihuana. Na miejscu pracowała grupa dochodzeniowo-śledcza, która z technikiem kryminalistyki wykonywała szczegółowe oględziny. Mundurowi zatrzymali na miejscu 38-latka w związku z uprawą i posiadaniem narkotyków.

Mieszkaniec Lęborka dzisiaj zostanie doprowadzony do Sądu w Lęborku z wnioskiem Policji i Prokuratury o zastosowanie środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania. Za powyższe przestępstwa grozi mu kara pozbawienia wolności do 8.

--

asp.sztab. Magdalena Zielke
w zastępstwie Oficera Prasowego
Komendanta Powiatowego Policji
 

 

Użytkowników online:
Wszystkich odwiedzin: 4288447
X

Bądź na bieżąco, polub nas na Facebook.com