• Fakty Młodych Lębork
  Fakty Młodych Lębork

  Eventy, moda, nowości

 • FM Lębork
  FM Lębork

  Modele i Modelki – ikony piękna

 • FM Lębork
  FM Lębork

  Tylko z faktami - świat zdobywamy!

 • FM Lębork
  FM Lębork

  Wydarzenia muzyczne, koncerty

Forum Młodych

Dnia 31 maja 2012 roku odbyło się I Lęborskie Forum Młodych. Lęborskie Forum Młodych – to inicjatywa zorganizowania spotkań z młodzieżą: mieszkającą w Lęborku i nie tylko. Celem naszego przedsięwzięcia było poruszanie tematów ważnych dla tej grupy wiekowej, wspólnego szukania odpowiedzi na trudne pytania, dyskutowania na forum oraz jednoczenia młodych. Pomysłodawcą zorganizowania Forum była – p. Sylwia Skroś, wydawca Lęborskich Faktów Młodych.

Dzięki tej inicjatywie chcieliśmy   dyskutować na ważne młodzieżowe tematy.

I Forum Młodzieżowe składało się z wykładów :

- „Czy Kobieta posiada duszę?” – dotyczącego zagadnień z zakresu Informacji Naukowej ( prowadzonego przez p. Sylwię Skroś)

Bohaterka jednej z wymienianych podczas Forum książek opisywała  swoją j tułaczkę zarówno po Europie, jak i po Stanach Zjednoczonych. Jej życie odmieniło się dopiero w momencie kiedy została słynną modelką. Dlatego myślą przewodnią spotkania było odkrycie w każdym z nas osobowości „Modela i Modelki”,  z nadzieją, że  wówczas otaczający nas świat stanie się bardziej przyjazny i zrozumiały dla wzrastającego pokolenia. 

-  „Piękno, uroda -piękna, piękny i piękni.”  - z zakresu pedagogiki , etyki, poprowadzony przez specjalistę do wychowania do życia w rodzinie (  p. Aleksandrę Motas).

Obsługę sprzętu nagłaśniającego, pokazów slajdów tematycznych zapewnił  – p. Sławomir Hryczak

Podczas Forum Młodych odbyły się warsztaty plastyczne. Uczennice PCE, ZSP tworzyły na dużych kartkach – wymarzone wzory piękna. Natomiast zadaniem dwóch innych dziewcząt było zaprezentowanie trudnej sztuki makijażu, pokazu mody wprost z wybiegów  i pozowanie do zdjęć. Naszymi modelami były jedne z najpiękniejszych lęborczanek, gdyż gościliśmy u siebie Miss Internautów i Dziennika Bałtyckiego – Karolinę Dubiel oraz jej koleżankę – Natalię Gostkowską.

Po koniec panelu dyskusyjnego w ramach Dnia bez Tytoniu modelki rozdały wszystkim uczestnikom Forum ulotki na temat szkodliwości palenia papierosów, szczególnie uwrażliwialiśmy przyszłe  młode matki.  Została zaprezentowana również  wystawa plastyczna składająca się z prac uczniów PCE, ZSP,

Spotkanie miało charakter plastyczno- muzyczno- wykładowo – prezentacyjny i jako organizatorzy mamy nadzieję , że spotkamy się w tym samym gronie już za rok.

Uczennice z klasy fryzjerek przygotowały popis swoich umiejętności wokalnych i odśpiewały kilka znanych piosenek ludowych co wpłynęło na rozruszanie publiczności i gromkie brawa.

 

„Czerwona jarzębina

Szumiała gdy, ujrzałem Cię

Pod czerwoną jarzębiną

Stałaś Ty obok mnie” – Czerwona jarzębina

 

Po wykładach odbyła się dyskusja z młodymi ludźmi oraz burza mózgów nad wyznaczeniem przez nich kolejnej tematyki naszego Forum. Rolą nauczycieli był odpowiedni dobór pomocy naukowych niezbędnych  do zgłębiania interesujących ich zagadnień, nauka trudnej sztuki dyskutowania o swoich problemach oraz  głośnego wyrażania własnych myśli. Młodzież  uczestnicząca w naszym Forum musiała nie tylko wysłuchać wykładów , ale  przede wszystkim wyciągnąć z nich odpowiednie wnioski, które miały  pomóc im w dokonywaniu wyborów u progu dorosłego życia. 

 „ Forum Młodzieżowe „Modele i Modelki – ikony piękna” to świat , w którym  żywi ludzie będą mieli okazję spotkać się , porozmawiać, podyskutować , zadać pytania – wyznała nam jedna z uczennic. Jako pedagodzy chcieliśmy ,  aby ten nowy twór stale się rozwijał, a każde ze spotkań  miało inne hasło przewodnie. Na miejsce naszych spotkań wybraliśmy  PCE, ZSP , ponieważ zapraszamy do nas  wszystkich młodych ludzi, którzy chcą zdobyć dobry zawód. Jeżeli chcecie państwo włączyć się w tworzenie tego Forum , wystąpić z mini- wykładem ,  to prosimy o kontakt mailowy  (e-mail: sskros@gmail.com).

Impreza odbywająca się pod Patronatem „Dziennika Bałtyckiego” będzie miała charakter cykliczny.

Sylwia Skroś

Użytkowników online:
Wszystkich odwiedzin: 4396419
X

Bądź na bieżąco, polub nas na Facebook.com