• Fakty Młodych Lębork
  Fakty Młodych Lębork

  Eventy, moda, nowości

 • FM Lębork
  FM Lębork

  Modele i Modelki – ikony piękna

 • FM Lębork
  FM Lębork

  Tylko z faktami - świat zdobywamy!

 • FM Lębork
  FM Lębork

  Wydarzenia muzyczne, koncerty

„Szykowna broszka – to lęborska maska Anioła” - konkurs na LMJ – 2019/20!

„Szykowna broszka – to lęborska  maska Anioła”    -  pod tym hasłem przewodnim Stowarzyszenie św. Jakuba Ap. w Lęborku rozpisuje kolejny konkurs plastyczny . W roku 2019 zadaniem uczestników jest artystyczne wykonanie broszki – w formie -   maski.  Maskę składającą się z odzwierciedlenia  osobowości Anioła, należy   następnie  przysłać   pod wskazany adres w terminie  do -  3 grudnia 2019 roku.  Lęborski konkurs na maskę jasełkową daje uczestnikom  spore możliwości wykazania się w plastycznym   temacie, gdyż  jego  młodzi  kreatywni projektanci  ozdabiacie   wszystkie  prace:  

- białymi skrzydłami, cekinami, tasiemkami, guzikami, piórami, materiałami, tiulami – ale nadal  utrzymujecie charakter jasełkowej maski.

Praca konkursowa powinna się zapinać.

  Maski Jasełkowe 2019 służą   -  do promocji świąt Bożego Narodzenia, a także ukazują dziecięce i Anielskie dusze, które podczas Miejskiego Przeglądu Jasełek dotykają lęborskiego Nieba. To one unoszą beztroskie marzenia, niewinne plany, białe szaty, wianki, tiule. Symbolizują oczy – Bożej Dzieciny, która – w  całej   swej anielskości -  przybliża magiczny czas narodzin.

  Pamiętaj!

To TY:

Sprawiasz, że nutka artystycznej wizji  - doskonałego  i utalentowanego plastyka -  dociera do wszystkich osób zgromadzonych w kinie LCK Fregata, a wystrój sceny podkreśla magię narodzin Syna Bożego.

W tworzeniu  prac  wzorujcie się na  książkach i Internecie oraz poddajcie się temu co podyktuje Wam wasza wspaniała wyobraźnia.

CELE KONKURSU:

• pobudzenie wyobraźni plastycznej,

• kształtowanie wyobraźni w oparciu o tradycję Jasełek,

• zainteresowanie nowymi technikami pracy przestrzennej,

• rozpropagowanie Miejskiego Przeglądu Lęborskich Jasełek.

Zasady uczestnictwa w konkursie:

1. Interpretacja tematu dowolna i zależna od osoby wykonującej pracę. Samodzielnie wykonane maski można dowolnie ozdabiać i dekorować.

2. Każda praca powinna być zaopatrzona w metryczkę zawierającą: imię i nazwisko autora,  wiek, adres lub kontakt z autorem pracy (najlepiej telefon), nazwisko i imię opiekuna, w celu sprawnego powiadomienia o liście  osób nagrodzonych proszę dopisać : ( numer telefonu do placówki oraz numer tel. komórkowy do opiekuna dziecka).

3. W konkursie oceniane będą tylko prace wykonane indywidualnie (prace wykonane zespołowo nie będą oceniane),

4. Udział w konkursie jest równocześnie zgodą na publikację prac  uczestników  w dowolnej formie.

5. Prace przechodzą na własność organizatora.

6. Prace oceniane będą w kategoriach wiekowych. Komisja zastrzega sobie możliwość innego podziału nagród w tym przyznania nagrody specjalnej dla najlepszej  - „Fakto – Maski”, pracy, która zostanie wyróżniona przez redakcję serwisu  internetowego (L-FM)  promującego  nasze przedsięwzięcie.

7. Finał konkursu i wręczenie nagród odbędzie  się w trakcie  Miejskiego Przeglądu Jasełek ( w styczniu  2020 roku w LCK Fregata)

8. Prace należy przesłać pocztą na adres bądź dostarczać bezpośrednio do organizatora w terminie do 3 grudnia 2019 roku. :

ul. Spokojna 1/25

84-300 Lębork

Sylwia Skroś – osoba koordynująca pracami przy konkursie.

e-mail: rsskros@poczta.onet.pl

telefon – 505060972 ( W celu dostarczenia prac konkursowych mile widziany będzie kontakt telefoniczny).

9. Przesłane prace przechodzą na własność organizatora i nie będą zwracane.

10.  Nadesłanie prac oznacza akceptację warunków konkursu i regulaminu, którego ostateczna interpretacja należy do organizatorów konkursu.

11.    Udział w konkursie jest jednoznaczny z udzieleniem prawa do nieodpłatnego wykorzystywania prac dla promocji konkursu w następujących polach eksploatacji: druku w dowolnej liczbie publikacji i w dowolnym nakładzie, używania ich w Internecie oraz w innych formach utrwaleń nadających się do rozpowszechniania  w mediach i prasie w celach promocyjnych naszego przedsięwzięcia.

12.    Udział w konkursie jest równoznaczny z wyrażeniem przez osoby uczestniczące zgody na przetwarzanie przez organizatora ich danych osobowych na potrzeby konkursu (ust. o ochronie danych osobowych z dn. 29.08.1997 r. Dz. U. Nr 133 poz. 833 z póź. zm.) oraz w celu   podania do publicznej wiadomości  listy osób nagrodzonych w konkursie i  promocji tego przedsięwzięcia.

Dobrodzieje:

- Starosta Powiatu Lęborskiego - Pani Alicja Zajączkowska

- Stowarzyszenie św. Jakuba Apostoła

- Burmistrz Miasta Lęborka - Pan Witold Namyślak

Patronat - Starosta Powiatu Lęborskiego - Pani Alicja Zajączkowska.
 

Tradycyjnie:

- Planujemy   przygotować  - wystawę pokonkursową. W 2019/2020 roku zobaczycie wybrane prace w Restauracji „Lewinek”.  

Patronat medialny:

- Fakty Młodych - lęborski serwis informacyjny młodych – www.fm.lebork.pl

***

Życzę Ci   wykonania stylowej broszki – w formie maski Anioła, bo w grudniu zbliża się na nią artystyczna pora.

 

 

Użytkowników online:
Wszystkich odwiedzin: 4121920
X

Bądź na bieżąco, polub nas na Facebook.com