• LFM Lębork - moda na dobry szyk
  LFM Lębork - moda na dobry szyk
 • LFM Lębork i znasz trendy
  LFM Lębork i znasz trendy
 • LFM Lębork - fashion
  LFM Lębork - fashion
 • LFM Lębork
  LFM Lębork

  Wydarzenia muzyczne, koncerty

 • Fakty Młodych Lębork
  Fakty Młodych Lębork

  Eventy, moda, nowości

 • FM Lębork
  FM Lębork

  Modele i Modelki – ikony piękna

 • FM Lębork
  FM Lębork

  Tylko z faktami - świat zdobywamy!

 • FM Lębork
  FM Lębork
 • FM Lębork
  FM Lębork
 • FM Lębork
  FM Lębork

Sekret oryginalnej i magicznej wystawy powiatowych masek - z owieczkami w tle?Odwiedź sklep "Tytan".

W Lęborku!

Pokłosie powiatowego konkursu plastycznego – to wystawa masek w lęborskim sklepie „Tytan”. Zaraz przy - wyszukanej i zaprojektowanej - biżuterii pojawią się, bowiem artystyczne prace dostarczone  do organizatorów  przez przedstawicieli  placówek oświatowych, które promują Miejski Przegląd Jasełek, wartości świąt Bożego Narodzenia, teatralne przymiarki do występów na dużej kinowej scenie oraz nowy wymiar sztuk pięknych. Wartość wszystkich owieczek – owocuje nietypową wystawą, gdyż wymusza na mieszkańcach naszego miasta bezpośredni kontakt z dziecięco – młodzieńczą – wizją art.

W projekcie!

Zadanie konkursowe angażuje do pracy przedszkolaków oraz uczniów szkół podstawowych, których - w tym 1 JASEŁKOWYM celu - wspomagają, zarówno nauczyciele, jak i Rodzice. Wykorzystane materiały plastyczne obrazują: guziki, wełenki, watę, brokaty, gwiazdy, sztuczne tworzywa, oczy, uszy, wyznaczające nowy kierunek dla kolorowych masek. A jakość kolejnego etapu przygotowań do prezentacji masek przekłada się na mistrzowskie wykończenia lokalu z biżuterią oraz gablotowe dodatki jubilerskie – wyeksponowane w sklepie.

W literaturze!

Wystawa masek  przygotowana w roku 2021/22 – wnika w słowa książki JP2 – „Przed sklepem jubilera”.  To właśnie miłość, narodziny dziecka – obrazują ścieżkę dostępu do innego – bo nowatorskiego  spojrzenia na wszystkie maski. Z 1 strony liczą się formy plastyczne, z 2 wymiar duchowy – które charakteryzują najwznioślejsze uczucia – towarzyszące przy wspólnym zasiadaniu do stołu, dzieleniu się opłatkiem i wypowiadaniu życzeń. Dlatego w takiej lęborskiej magii – pokazujemy nowatorski kierunek do zwiedzania wystawy, ukazujemy sztukę dzieci z powiatu lęborskiego i unikalne wartości życiowe – pobierane z występów dotyczących Jasełek.

Zobacz prace!

Konkurs na Lęborską Maskę Jasełkową „Gdy dzwonią dzwoneczki – patrzysz na lęborskie owieczki” – otwieramy publicznie na tegorocznej wystawie.

Dobrodzieje:

- Starosta Powiatu Lęborskiego - Pani Alicja Zajączkowska

- Burmistrz Miasta Lęborka - Pan Witold Namyślak

Koordynator konkursu z ramienia Lęborskiego Stowarzyszenia św. Jakuba Apostoła  Lęborku

– Sylwia Skroś

Patronat - Starosta Powiatu Lęborskiego.

Tradycyjnie przygotowaliśmy wystawę pokonkursową - w 2021/22 roku. 

Patronat medialny: Fakty Młodych - lęborski serwis informacyjny młodych  www.fm.lebork.pl

 

Użytkowników online:
Wszystkich odwiedzin: 5253233
X

Bądź na bieżąco, polub nas na Facebook.com