• Fakty Młodych Lębork
  Fakty Młodych Lębork

  Eventy, moda, nowości

 • FM Lębork
  FM Lębork

  Modele i Modelki – ikony piękna

 • FM Lębork
  FM Lębork

  Tylko z faktami - świat zdobywamy!

 • FM Lębork
  FM Lębork

  Wydarzenia muzyczne, koncerty

„Rozmowy z deszczem” w różnych porach roku! Andrzej Radajewski koncertuje!

W Stacji Kultura!

Lęborczanie zajmują miejsca w Stacji Kultura, gdy Pan Tadeusz Piechowski przedstawia na scenie życiorys Andrzeja Radajewskiego. Zaproszeni goście, w tym Burmistrz Miasta Lęborka – Pan Witold Namyślak, witają cały Zespół gromkimi brawami. Od tego momentu kolorowe światła i bluesowe dźwięki podbijają serca  publiczności. Znane i lubiane przez wszystkich utwory - w zupełnie nowych aranżacjach -  przeplatają się z wypowiedziami Andrzeja, który bawiąc - przypowieściami o podłożu muzycznym -  nadaje nowej rangi temu przedsięwzięciu.  

Andrzej Radajewski występuje   z członkami Zespołu  w składzie:

-  Wiesław Karpik – perkusja, Georg Laaß – gitara basowa i Zenon Głowienka – harmonijka.

W porach  roku!

Liryka, nostalgia – to słowa, które prowadzą do namiastki jesieni i odbicia kolorowych wizji artysty, w bardzo klimatycznych utworach.

„I nawet wtedy, gdy Intro wzbudza zachwyt, wszystko krąży obok „Rozmowy z….”, szacunek do Pink Floyd podbija scenę, aby uzyskać odpowiedź Andrzeja, że „ nie do moich drzwi”…..puka ktoś,……zmianę  nastawienia gwarantuje jednak utwór „Pod Papugami”, który jednoczy publiczność,…..pod słowami, pod literkami, pod muzycznymi odpowiednikami.  I właśnie wtedy, gdy wszystko się rozkręca Andrzej śpiewa: „Dosyć już”…..tylko, że tłum prosi o znacznie więcej, tłum pragnie, aby Zespół grał jeszcze przez 2 godziny ….W takie zagwarantowanie rozmowy wkracza także  „Zimowy blues”…..on jeden rozjaśnia przyszłość, on…..pozwala wierzyć w sens starań, talenty, spotkania….Bo i „Dziewczyna o perłowych włosach” wprowadza na moment Jej romantyczne odbicie w lustrze….które zamyka się w tytułach: „Goodbye Blue Sky”, czy „ Stairway to Heaven”. „ – taka treśc dominuje na głównej płycie artysty.

W tym roku!

W 2019 roku sporo perkusyjnych, gitarowych i harmonijkowych  -  improwizacji prowadzi do kolejnej pory roku, czyli zimy. Andrzej przybliża kulisy niektórych występów, popisuje się znajomością języków obcych, a także wciąga do dyskusji cały skład Zespołu. Szybkie rytmy, przechodzą w strefę refleksyjnego wyciszenia, bo królowie -  polskiej i zagranicznej -  sceny – dominują teraz w Lęborku. Mistrzowskie aranżacje, rozchodzące się po sali głośne dźwięki – to tylko wstęp do zachowania całej publiczności. Wszyscy klaszczą, śpiewają i podtrzymują ducha  andrzejkowego koncertu.

***

Płyta ukazuje się  dzięki wsparciu: Burmistrza Miasta Lęborka – Pana Witolda Namyślaka, Starostwa Powiatowego w Lęborku i  lęborskich sponsorów.

Na zakończenie koncertu Burmistrz Miasta Lęborka – Pan Witold Namyślak  - wręcza artyście jego portret namalowany przez Pana Ryszarda Zająca, kwiaty dla pozostałych muzyków – wręcza – Sylwia Skroś.

Koncert andrzejkowy – to spotkanie z artystami z najwyższej półki płytowej. Rozmowa dominuje w tekstach oraz wyrazie artystycznym tego spotkania. Stare utwory ponownie otwierają bramy lęborskiego nieba, a bogate doświadczenie artysty zmusza do licznych refleksji. Nuta bluesa, szybkiej dynamiki perkusji, szarpanych dźwięków -   wszystkich  gitar  oraz pociąg do stacji, gdzie gra harmonijka – to tylko część wspaniałych doznań z tegorocznego występu.

Liczymy na Was za rok.

Sylwia Skroś

 

Użytkowników online:
Wszystkich odwiedzin: 4347383
X

Bądź na bieżąco, polub nas na Facebook.com