• Fakty Młodych Lębork
  Fakty Młodych Lębork

  Eventy, moda, nowości

 • FM Lębork
  FM Lębork

  Modele i Modelki – ikony piękna

 • FM Lębork
  FM Lębork

  Tylko z faktami - świat zdobywamy!

 • FM Lębork
  FM Lębork

  Wydarzenia muzyczne, koncerty

Na ludową nutę, to i sztuka rzeźbiarska podnosi jakość wrażeń!

W Lęborku!

Znany lęborski artysta – Pan Zdzisław  Grajper, specjalnie dla naszej gazety,  prezentuje  nowe dzieło rzeźbiarskie. Płaskorzeźba dotyczy świąt Bożego Narodzenia – „Narodzenie Pana Jezusa – Pokłon Pasterzy”, a kolorystyka wnika w:

-  brązy, czerwienie, żółcie i beże.

Drewnianej podstawy  dotykają następnie pędzle, które  malują całą  świętą Rodzinę. Art.  wizja zahacza głównie o ludowość, Podlasie oraz motywy religijne umieszczane przy kapliczkach w polu, w pobliżu domków jednorodzinnych. Sztuka – zachowuje wymiar wiejskiego klimatu, którego zadaniem pozostaje podnoszenie roli lokalnych artystów. Na zaproszenie rzeźbiarza nagrywamy  więc  kilka filmów, oglądamy znakomite albumy, a także dyskutujemy o sposobach publicznego wystawiania potężnych rzeźb.

W Sanktuarium!

W opisach prac  pojawia się postać św. Jakuba, święto, czyli Lęborskie Dni Jakubowe, stoiska artystyczne, zapraszanych twórców ludowych  - z różnych zakątków  Polski oraz tematyka sacrum. Do łask powracają Ikony, płaskorzeźby, rzeźby, figury i wszystkie próby prezentacji  drewna. Plastyczne pomysły na nowe prace spotykają się z licznymi nagrodami, które potwierdzają fakt, że w Lęborku żyją osoby szczególnie utalentowane. Sztuka ludowa – to jednak temat, który celowo wybieram do publicznej prezentacji, gdyż nowa moda na wykańczanie wnętrz pokazuje jej zalety zarówno w salonach, jak i na małych sztalugach.

Osobowość dnia!

W 2020 roku liczy się sylwetka osoby, która przez wiele lat tworzy wyjątkowe i niesamowite dzieła, a także pokazuje drogę do wystaw. Nowatorskie spojrzenie na chrześcijaństwo, Patrona Miasta, czy ołtarze, to dar, o którym warto zawsze pamiętać.

Zobacz przykładowe zdjęcia!

Sylwia Skroś

 

Użytkowników online:
Wszystkich odwiedzin: 4322884
X

Bądź na bieżąco, polub nas na Facebook.com