• Fakty Młodych Lębork
  Fakty Młodych Lębork

  Eventy, moda, nowości

 • FM Lębork
  FM Lębork

  Modele i Modelki – ikony piękna

 • FM Lębork
  FM Lębork

  Tylko z faktami - świat zdobywamy!

 • FM Lębork
  FM Lębork

  Wydarzenia muzyczne, koncerty

Miejski Przegląd Jasełek – 2020! Plan na LSJ!

W kinie LCK Fregata!

 Cykliczna impreza masowa pod przewodnictwem Lęborskiego Stowarzyszenia św. Jakuba Ap. w Lęborku, przy koordynacji Pani Reginy Szczupaczyńskiej,  początkowo odbywa się w Sanktuarium u Franciszkanów. Po kilku latach udanych prezentacji dochodzimy jednak do wniosku, że duża scena w kinie, odpowiednie oświetlenie, spora ilość miejsc siedzących, to dobra oaza dla popisów teatralnych wszystkich lęborskich placówek oświatowych. Od tego momentu kolorowe stroje, perfekcyjne recytacje, małe scenki z Pisma Świętego,  stanowią bazę do wypowiedzi o narodzinach Syna Bożego.

100000 ludzi!

Doskonała widownia zapewnia brawa, a praca nauczycieli podnosi poziom każdej wypowiedzi.

Dlatego…

 Właśnie o tej porze roku rozpoczynamy  pierwsze przymiarki do tego przedsięwzięcia, które omawiamy na specjalnym spotkaniu w Domu Parafialnym. Moc nowych wrażeń, kolejne pomysły na nagrody, wystawy prac plastycznych, to tylko wstęp do Jasełek 2020. Charakter religijny tej imprezy masowej wróży, bowiem  ciekawą aranżację miejsca, w którym Władze Lęborka – czyli Burmistrz Miasta – Pan Witold Namyślak i Starosta – Pani Alicja Zajączkowska wspólne z Proboszczem św. Jakuba o. R. Zioło – rozpoczynają inną część Nowego Roku kalendarzowego, z  cenną  nutką Bożonarodzeniowych  inspiracji.

Konkurs wspomagający Jasełka!

Lęborskie Stowarzyszenie św. Jakuba Ap. dba o rozwój zdolności plastycznych wszystkich dzieci i młodzieży, dlatego kolejny raz – przy pomocy Powiatu Lęborskiego ( koordynowanego przez Sylwię Skroś) – organizuje konkurs na Lęborską Maskę Jasełkową,  z wystawą tematyczną w Restauracji „Lewinek".

Z tego powodu....

 Już teraz zapraszamy  mieszkańców do aktywności w tym przedsięwzięciu, które w atmosferze miłości, serdeczności i życzliwości buduje lęborski schemat nowych rodzinnych  Jasełek.

Sylwia Skroś

 

 

Użytkowników online:
Wszystkich odwiedzin: 4113019
X

Bądź na bieżąco, polub nas na Facebook.com