• Fakty Młodych Lębork
  Fakty Młodych Lębork

  Eventy, moda, nowości

 • FM Lębork
  FM Lębork

  Modele i Modelki – ikony piękna

 • FM Lębork
  FM Lębork

  Tylko z faktami - świat zdobywamy!

 • FM Lębork
  FM Lębork

  Wydarzenia muzyczne, koncerty

Dążenie do realizacji publicznego Bookcrossingu na Forum Młodych.

W  „knidze”!

„Patrzysz na mnie” -  mruczy dość uroczo książka. Moje kocie ślady pozostają nie tylko na dywanie, czy obrusie, ale także w umyśle. To najcenniejszy dar. To przekaz słów. Świat gwałtowanie zwalnia. Milkną  więc wszystkie głosy publiczności. Kino wypełnia się młodymi osobami, a – „ja” – czekam na znak. A,B,C,D – a może na  zgrabny układ. Przestawiam symbole. Tworzę zdania. Notuję odczucia. Bo…. To dobre kino z twórczości. Tylko ktoś niewidzialny trzyma mnie za ramię i w ciszy magicznych doznań twierdzi – że to ta książka na  Forum Młodych! Czy to katolicki bookcrossing?

W strefie marzeń!

 - Wymyślasz coś. Wypowiadasz marzenia. A ja dotykam  Twej duszy  i  Cię prowadzę pod prąd. Stawiasz kolejne kroki. Wnikasz w miejską przestrzeń. A teraz to już coś cyklicznego. Ślad. Pomysł. Inicjatywa. Uparte dążenie do celu. Bo Ty mnie słuchasz. Ty odczuwasz, to inaczej. Ty to realizujesz na mocy słów – podpowiada duch.

W strefie biblioteki!

Akcja bookcrossingowa – to zamysł artystyczny, który komponuje cały ciąg zdarzeń. W roku 2019 – do gry o chrześcijaństwo wkracza  zatem  - gruba księga.

Jaka pozostaje jej historia?

- Jako organizator Forum Młodych przekraczam specjalną strefę dla książek. Delektuję się oglądaniem woluminów. Angażuję sprzedawcę do pomocy przy poszukiwaniach historycznych treści, gdy nagle…. Patrzę i zwracam uwagę na dzieło chrześcijańskie. Jego grubość zniechęca. Ale….oglądam zawartość na kratkach papieru i już  wiem, że z Trójmiasta przywożę ten wolumin do Lęborka.   

W domu …..Układam nowe książki na parapecie. Mam inne plany na Forum ( one są boskie), gdy po 1 miesiącu obserwacji tej książki  - już wiem, że muszę  zmienić główny zamysł  i podarować wolumin  dalej. To ten znak – czasu i miejsca.

To dzieło na Forum. Młodych – „Menagerowie Pana”.

Sylwia Skroś

Użytkowników online:
Wszystkich odwiedzin: 4148995
X

Bądź na bieżąco, polub nas na Facebook.com