• LFM Lębork - moda na dobry szyk
  LFM Lębork - moda na dobry szyk
 • LFM Lębork i znasz trendy
  LFM Lębork i znasz trendy
 • LFM Lębork - fashion
  LFM Lębork - fashion
 • LFM Lębork
  LFM Lębork

  Wydarzenia muzyczne, koncerty

 • Fakty Młodych Lębork
  Fakty Młodych Lębork
 • Fakty Młodych Lębork
  Fakty Młodych Lębork

  Eventy, moda, nowości

 • FM Lębork
  FM Lębork

  Modele i Modelki – ikony piękna

 • FM Lębork
  FM Lębork

  Tylko z faktami - świat zdobywamy!

Dar stworzenia - wspomnienie - 20 lat LSJ.

W 2007 roku kościele św. Jakuba Ap. w Lęborku otwarta została wystawa fotograficzna, pod hasłem „Dar stworzenia”, będąca zwieńczeniem konkursu astronomicznego rozpisanego przez bibliotekę Powiatowego Centrum Edukacyjnego – Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Lęborku .

Na wystawie przedstawione zostały astrofotografie autorstwa Mateusza Dulińskiego, Sławomira Łukaszuka , Patryka Wicherta, a także informacje na temat dzieła De revolutionibus orbium coelestium (O obrotach sfer niebieskich) – Mikołaja Kopernika, które zawiera wykład heliocentrycznej budowy świata. Na owe czasy stanowiło ono przewrót w nauce i ówczesnym światopoglądzie. Ukazało się drukiem w Norymberdze w 1543 roku – dodaje Sylwia Skroś organizatorka konkursu i wystawy.

Dlaczego niebo w kościele? Magiczne słowo stało się kluczem do całej wystawy. Organizatorzy uznali , że znakomitą okazją jest połączenie astrofotografii z wnętrzem kościoła. Uczniowie mają w ten sposób możliwość zaprezentowania swoich prac i pomysłów wykraczających poza program nauki w szkole.

Przekonaliśmy się , że lęborska młodzież ma szerokie zainteresowania , a praca w charakterze reporterów wyzwoliła w nich dużą inwencje twórczą i pomysłowość Efektem realizacji projektu szkolnego jest szereg zdjęć wykonanych i obrobionych komputerem, które można oglądać na wystawie.

Wspólnie z oo. franciszkanami postanowiliśmy w ten nietypowy sposób dotknąć nieba. Centralna idea projektu artystycznego „Bądź jak światło, które wędruje przez noc i po drodze zapala zgasłe gwiazdy.” leżała w zjednoczeniu, we wspólnym przedsięwzięciu ludzi o różnych życiorysach, trudniących się różnymi dyscyplinami. Idea ta przesądziła także o wyborze miejsca.

Użytkowników online:
Wszystkich odwiedzin: 4932086
X

Bądź na bieżąco, polub nas na Facebook.com