• Fakty Młodych Lębork
  Fakty Młodych Lębork

  Eventy, moda, nowości

 • FM Lębork
  FM Lębork

  Modele i Modelki – ikony piękna

 • FM Lębork
  FM Lębork

  Tylko z faktami - świat zdobywamy!

 • FM Lębork
  FM Lębork

  Wydarzenia muzyczne, koncerty

ZAPOWIEDŹ WZMOŻONYCH DZIAŁAŃ NA RZECZ WALKI Z KORONAWIRUSEM

Policjanci stale przypominają o obowiązujących obostrzeniach w zakresie pandemii koronawirusa. Pomimo wielu rozmów i apeli niektórzy mieszkańcy i turyści nie stosują się do zaleceń. W trosce o bezpieczeństwo nas wszystkich funkcjonariusze zapowiadają wzmożone kontrole na rzecz walki z niewidzialnym wrogiem. W najbliższych dniach policjanci szczególnym nadzorem obejmą okolice pasa nadmorskiego.

Od początku pandemii koronawirusa funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Lęborku prowadzą różnego rodzaju działania mające na celu zapobieganie rozprzestrzeniania się choroby Covid-19. Prowadzone rozmowy ukierunkowane są na zapobieganie i ograniczenie rozprzestrzeniania się niewidzialnego wroga. Celem policyjnych działań jest też wzrost świadomości na temat panującego zagrożenia. W odpowiedzi na widok braku przestrzegania przepisów i zaleceń sanitarnych mundurowi stale interweniują i zwracają uwagę na zagrożenie, z jakim wszyscy mamy do czynienia.


Wyniki dotychczasowych kontroli i sprawdzeń pokazują, że wielu mieszkańców i turystów bagatelizuje zagrożenie związane z COVID-19. Okazuje się, że zdecydowana większość ludzi ma ze sobą maseczki, jednak nie używa ich zgodnie z zaleceniami. Mając na względzie bezpieczeństwo nas wszystkich, policjanci stale przypominają, że maseczka pod brodą, w kieszeni czy w torebce nie uchroni nikogo przed zagrożeniem.


Policjanci nadal będą przeprowadzali kontrole. W weekend na terenie Łeby, na rzecz walki z koronawirusem zostaną przeprowadzone wzmożone działania policyjne. Tym razem funkcjonariusze mogą jednak nie być tak wyrozumiali, jak dotychczas i osoby, które mimo tak wielu apeli policjantów i służb sanitarnych lekceważą obostrzenia, muszą, liczyć się z karą nie w postaci pouczenia, ale mandatu karnego lub skierowania wniosku do sądu.

Pamiętajmy, że bezpieczeństwo jest naszą wspólną sprawą. Wszystkie ograniczenia i obostrzenia mają na celu ochronę naszego życia i zdrowia. Dlatego bądźmy odpowiedzialni, stosujmy się do zaleceń sanitarnych i dbajmy o siebie nawzajem.

 Policja Lębork

Użytkowników online:
Wszystkich odwiedzin: 4347381
X

Bądź na bieżąco, polub nas na Facebook.com