• LFM Lębork - moda na dobry szyk
  LFM Lębork - moda na dobry szyk
 • LFM Lębork i znasz trendy
  LFM Lębork i znasz trendy
 • LFM Lębork - fashion
  LFM Lębork - fashion
 • Fakty Młodych Lębork
  Fakty Młodych Lębork

  Eventy, moda, projekty szycia

 • FM Lębork
  FM Lębork

  Modele i Modelki – spotkania

 • FM Lębork
  FM Lębork

  Tylko z faktami - świat zdobywamy!

 • FM Lębork
  FM Lębork

  W sieci z LFM

 • FM Lębork
  FM Lębork

  Artyzm w LFM, sztuka wyboru

 • FM Lębork
  FM Lębork

  Prace ręczne w LFM

 • LFM - art dzień
  LFM - art dzień

  Mam Cię na oku

 • LFM - w kuchni
  LFM - w kuchni
 • LFM - w restauracji
  LFM - w restauracji
 • Maluj świat na LFM
  Maluj świat na LFM
 • Sztuka to TY
  Sztuka to TY

Zakończenie projektu - dofinansowanego przez Marszałka.

Stowarzyszenie „Niebieski Skarb” zakończyło niedawno kolejną edycję ważnego projektu pn. „Autyzm – nie jesteś sam!”. W jego ramach od 1 lipca do 5 listopada 2021 roku dzięki uzyskanemu dofinansowaniu prowadzona była specjalistyczna terapia 24 młodych osób z zaburzeniami ze spektrum autyzmu w wieku od 3 do 18 lat.

W ramach kolejnej edycji projektu „Autyzm nie jesteś sam!” osoby z zaburzeniami ze spektrum autyzmu uczestniczyły w łącznie w 358 godzinach specjalistycznych zajęć: integracja sensoryczna (57), biofeedback (3), hipoterapia (90), logopeda (69), terapia psychologiczna (31), terapia pedagogiczna (22), oligofrenopedagog (21), metoda Tomatisa (46), neurologopeda(19).

Projekt miał charakter ponadlokalny i wzięło w nim udział oprócz 15 osób z powiatu lęborskiego także 1 z bytowskiego, 3 z wejherowskiego i 5 ze słupskiego.

Przy sprawnej realizacji projektu „Niebieski Skarb” współpracował z Fundacją Autyzm – Brain New Brain z Wejherowa i Stowarzyszeniem na Rzecz Osób Niepełnosprawnych „wiatraczek” ze Słupska.

Te ważne i bardzo potrzebne działania skierowane do potrzebujących rehabilitacji osób z autyzmem zostały dofinansowane kwotą 20.000 zł przez Marszałka Województwa Pomorskiego i PFRON. Całkowita wartość projektu wyniosła 24.059,80 zł.

– To kolejny rok w którym dzięki przychylności Marszałka Województwa Pomorskiego za naszym pośrednictwem udało skierować konkretne wsparcie do dzieci i młodzieży z zaburzeniami ze spektrum autyzmu. Sfinansowanie ponad trzystu pięćdziesięciu jednostek zajęć terapeutycznych i rehabilitacji to duża rzecz. Pomoc przybyła w idealnym momencie w czasie pandemii, który jest bardzo trudnym czasem dla osób z autyzmem i ich Rodzin – wyjaśnia prezes „Niebieskiego Skarbu” Agnieszka Pujsza-Pomorska.

Z kolei wiceprezes Stowarzyszenia Emilia Wolska przypomina o innych źródłach finansowania rehabilitacji. – W roku 2021 oprócz środków Marszałka Województwa Pomorskiego i PFRON-u pozyskaliśmy także rekordową kwotę z 1%. Pozwoli nam ona na sfinansowanie w najbliższych miesiącach ok. 1000 godzin specjalistycznych zajęć dla osób z autyzmem. Systematyczna i fachowa pomoc specjalistów to gwarancja, że przynajmniej część osób z zaburzeniami ze spektrum autyzmu będzie mogła w dorosłym życiu samodzielnie funkcjonować w społeczeństwie. To oczywiście tylko część naszych działań na rzecz osób z autyzmem i ich rodzin. Prowadzimy m.in. socjoterapię dla 10 chłopców w wieku od 9 do 16 lat stacjonarnie i on-line, Grupę Wsparcia dla rodziców „Niebieska Dłoń” oraz szereg działań informacyjnych i integracyjnych. W tym trudnym czasie aktywnie wykorzystujemy komunikację elektroniczną i kontakty zdalne pomagając naszym członkom i wszystkim innym osobom dotkniętym problemem autyzmu.

Projekt „Autyzm – nie jesteś sam!” realizowany przez Stowarzyszenie Niebieski Skarb dofinansowano ze środków PFRON za pośrednictwem Marszałka Województwa Pomorskiego.


 

 

Użytkowników online:
Wszystkich odwiedzin: 5358494
X

Bądź na bieżąco, polub nas na Facebook.com