• LFM Lębork - moda na dobry szyk
  LFM Lębork - moda na dobry szyk
 • LFM Lębork i znasz trendy
  LFM Lębork i znasz trendy
 • LFM Lębork - fashion
  LFM Lębork - fashion
 • LFM Lębork
  LFM Lębork

  Wydarzenia muzyczne, koncerty

 • Fakty Młodych Lębork
  Fakty Młodych Lębork

  Eventy, moda, nowości

 • FM Lębork
  FM Lębork

  Modele i Modelki – ikony piękna

 • FM Lębork
  FM Lębork

  Tylko z faktami - świat zdobywamy!

 • FM Lębork
  FM Lębork
 • FM Lębork
  FM Lębork
 • FM Lębork
  FM Lębork

WOŚP – w najbliższą niedzielę więcej patroli policyjnych

Jak co roku policjanci będą czuwali nad bezpieczeństwem wolontariuszy, kwestujących i tych wszystkich, którzy będą wspierali WOŚP. W niedzielę na ulicach powiatu lęborskiego pojawi się więcej patroli policyjnych. W przypadku gdy będziemy świadkami sytuacji wymagającej interwencji, dzwońmy pod bezpłatny numer telefonu 112. Pamiętajmy również o zachowaniu środków ostrożności, niezbędnych do uniknięcia choroby COVID-19.

W najbliższą niedzielę ulice naszego powiatu kontrolować będzie zwiększona ilość patroli policyjnych. Mundurowi zadbają o bezpieczeństwo uczestników i organizatorów zbiórki pieniędzy na Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy.

Kilka porad dla darczyńców WOŚP

- wolontariusze będą wyposażeni w identyfikatory imienne ze zdjęciem, numerem zbiórki, hologramem, pieczątką Fundacji WOŚP oraz kodem QR. Identyfikator musi być wypisany czytelnie. Zdjęcie musi być wyraźne, a wizerunek osoby na zdjęciu powinien odpowiadać wyglądowi wolontariusza,

- każdy wolontariusz musi nosić swój identyfikator w widocznym miejscu,

- skarbonka wolontariusza powinna być oklejona banderolami Fundacji WOŚP. Na górze przy otworze do wrzucania pieniędzy powinien znajdować się wyraźnie napisany ten sam numer kwestującego, który widnieje na identyfikatorze.

W przypadku podejrzenia, że ktoś podszywa się pod wolontariusza WOŚP i posługuje się podrobionym identyfikatorem lub niewłaściwą puszką, prosimy o kontakt z Policją (numer telefonu alarmowego 112) lub strażą miejską (numer telefonu 986).

Zwróćmy również uwagę na podejrzanie zachowujące się osoby, mogące zagrażać bezpieczeństwu wolontariuszy i osób uczestniczących w zbiórce. O każdym takim przypadku informujmy policję.

Porady dla wolontariuszy

- prowadźcie zbiórkę pieniędzy w bezpiecznych miejscach, dobrze oświetlonych, najlepiej objętych monitoringiem,

- unikajcie miejsc mało uczęszczanych,

- unikajcie prowadzenia zbiórek pieniędzy samodzielnie. W grupie jest zawsze bezpieczniej!!! Starajcie się zapewnić sobie towarzystwo innych wolontariuszy, a jeżeli to możliwe, opiekę osób dorosłych,

- po zakończeniu zbiórki wracajcie do Waszego sztabu w grupach,

- w związku z panującą pandemią COVID-19 pamiętajcie o niezbędnych środkach ostrożności (maseczki, dystans, dezynfekcja)

Jeżeli będziecie tego potrzebowali, zwracajcie się o pomoc do Policji (numer telefonu alarmowego  112) lub straży miejskiej (numer telefonu 986).

Wszystkim wolontariuszom życzymy pełnych puszek, życzliwości przechodniów i bezpiecznego powrotu do swoich sztabów WOŚP!


 

 

Użytkowników online:
Wszystkich odwiedzin: 5253289
X

Bądź na bieżąco, polub nas na Facebook.com