• Fakty Młodych Lębork
  Fakty Młodych Lębork

  Eventy, moda, nowości

 • FM Lębork
  FM Lębork

  Modele i Modelki – ikony piękna

 • FM Lębork
  FM Lębork

  Tylko z faktami - świat zdobywamy!

 • FM Lębork
  FM Lębork

  Wydarzenia muzyczne, koncerty

Ustalamy szczegóły nowych miejskich Przedsięwzięć. Lębork przyciąga imprezami.

U franciszkanów!

Członkowie Zarządu LSJ  i Przewodniczący Komisji Rewizyjnej spotykają się Domu Parafialnym, przy Sanktuarium św. Jakuba Ap. Do wspólnej wymiany zdań na temat kolejnych przedsięwzięć włączają się zaproszeni goście. Prezes LSJ – Regina Szczupaczyńska  wyznacza  do dyskusji temat Regulaminu I Pomorskiego Przeglądu Kolęd Kaszubskich. Cenne punkty strategiczne naszego lęborskiego przedsięwzięcia uściślają: dr Tadeusz Formela –  nowy dyrektor artystyczny Przeglądu, organista w Sanktuarium św. Jakuba Ap. w Lęborku, p.o. dyrektor Instytutu Muzyki na Wydziale Nauk Społecznych Akademii Pomorskiej w Słupsku,  Tomasz Fopke - dyrektor Muzeum Piśmiennictwa i Muzyki Kaszubsko-Pomorskiej w Wejherowie, członek zarządu oddziału Zrzeszenia Kaszubsko-Pomorskiego w Lęborku, Sylwia Skroś – członek zarządu Lęborskiego Stowarzyszenia św. Jakuba Apostoła w Lęborku, Ryszard Wenta – prezes oddziału Zrzeszenia Kaszubsko-Pomorskiego w Lęborku, Mirosław  Siergiej – członek zarządu LSJ, dr Bogdan Libich - członek LSJ, przedstawiciel Zespołu „Levino” – Pan Stefan Ulenberg.

Nowe plany!

Poszerzone zebranie zarządu LSJ wnosi innowacyjne  spojrzenie na uregulowanie składek członkowskich, podsumowuje także dotychczasowe przedsięwzięcia:

- Forum Młodych „Menagerowie Pana”,

- organizacje: konkursu na Lęborską Maskę Jasełkową, Miejski Przegląd Jasełek,

Ale główną uwagę rozmówców -  Prezes Stowarzyszenia -   przekazuje na ręce Pana Tomasza Fopke, który przybliża kolejne kroki w kierunku dokończenia konkursu kompozytorskiego, wspierającego I Pomorski Przegląd Kaszubskich Kolęd i Pastorałek, dr Tadeusza Formelę i jego działania w rejonie słupskim, na uzgodnienia  - z władzami Miasta i Powiatu -  zabezpieczenia  środków w ramach  tego przedsięwzięcia oraz wyznaczenie konkretnych granic czasowych. Ogólne uwagi, wnioski i zadania  - tworzą  więc klucz do oryginalnego zamka, który otwiera drzwi dla całej KASZUBSKIEJ społeczności. Specjalny patronat,  symboliczne nagrody – to przemyślany wstęp  do uroczystego podkreślania roli, jaką odgrywa taka muzyka. Miasto Lębork  buduje zatem więź, pełną połączeń i  naleciałości do lokalnej gwary z  dużym zamiłowaniem do śpiewu.

Sylwia Skroś

 

 

 

Użytkowników online:
Wszystkich odwiedzin: 4121909
X

Bądź na bieżąco, polub nas na Facebook.com