• Fakty Młodych Lębork
  Fakty Młodych Lębork

  Eventy, moda, nowości

 • FM Lębork
  FM Lębork

  Modele i Modelki – ikony piękna

 • FM Lębork
  FM Lębork

  Tylko z faktami - świat zdobywamy!

 • FM Lębork
  FM Lębork

  Wydarzenia muzyczne, koncerty

SPRAWCA WŁAMANIA I PODPALENIA ŁODZI RYBACKIEJ W RĘKACH POLICJI

Policjanci z Lęborka zatrzymali mężczyznę który dokonał włamania i podpalenia łodzi rybackiej w zeszłym roku w Łebie. Pracujący nad tą sprawą policjanci, na podstawie zebranego materiału dowodowego ustalili, iż to właśnie ten 27-letni mężczyzna dokonał włamania i podpalenia łodzi której właściciel wycenił straty na ponad 160 tys. zł.

W niedzielę policjanci referatu patrolowo – interwencyjnego lęborskiej komendy, zatrzymali dwóch awanturujących się mężczyzn, mieszkańców powiatu lęborskiego, którzy znieważyli policjantów, kierowali wobec nich groźby oraz naruszyli nietykalność funkcjonariuszy. Obaj mężczyźni byli nietrzeźwi a za popełnione przestępstwo trafili do policyjnego aresztu a następnie usłyszeli zarzuty znieważenia i naruszenia nietykalności funkcjonariuszy. Grozi im za to kara do 5 lat pozbawienia wolności.

W związku z ich zatrzymaniem, policjanci operacyjni pracujący nad sprawą podpalenia łodzi rybackiej oraz włamania do sterówki statku, która miała miejsce w lutym zeszłego roku, rozpoznali w jednym z zatrzymanych mężczyzn sprawcę tego zdarzenia. Jak się okazało mężczyzna 8 lutego 2017 r. w godzinach nocnych, będąc pod wpływem alkoholu, poprzez wybicie szyby włamał się do sterówki statku a z jej wnętrza dokonał kradzieży sprzętu o wartości ponad 10 tys. zł. Wszystkie przedmioty wyrzucił do kanału. Następnie odpalił skradzioną ze statku racę ratunkową, co spowodowało zapalenie się kutra i doszczętne jego spalenie. Właściciel statku wycenił straty na ponad 150 tys. zł.

W dniu zdarzenia 8 lutego 2018 r. na miejsce pożaru skierowano policjantów z grupy dochodzeniowo-śledczej, którzy przeprowadzili dokładne oględziny, a policyjny technik zabezpieczył wiele śladów. Przeprowadzone czynności przez policjantów dały podstawę do stwierdzenia, że prawdopodobną przyczyną pożarów było celowe działanie człowieka. Ustalenia pracujących nad sprawą policjantów, zabezpieczone przez technika kryminalistyki ślady i dokładne oględziny miejsca zdarzenia pozwoliły na zidentyfikowanie sprawcy tego chuligańskiego wybryku, którego zachowanie doprowadziło do strat na ponad 160 tys. zł.

Na podstawie zebranych dowodów śledczy przedstawili mu zarzut uszkodzenia statku poprzez podpalenie. Zatrzymany mieszkaniec Lęborka przyznał się do popełnienia tego przestępstwa.

Dzisiaj policjanci za pośrednictwem prokuratora wnioskują do sądu o tymczasowe aresztowanie mężczyzny. Za popełnienie tego typu przestępstwa grozi kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.
--
asp.sztab. Magdalena Zielke
w zastępstwie Oficera Prasowego
Komendanta Powiatowego Policji
w Lęborku
 

 

 

Użytkowników online:
Wszystkich odwiedzin: 3884234
X

Bądź na bieżąco, polub nas na Facebook.com