• Fakty Młodych Lębork
  Fakty Młodych Lębork

  Eventy, moda, nowości

 • FM Lębork
  FM Lębork

  Modele i Modelki – ikony piękna

 • FM Lębork
  FM Lębork

  Tylko z faktami - świat zdobywamy!

 • FM Lębork
  FM Lębork

  Wydarzenia muzyczne, koncerty

SPOTKANIE Z DZIEĆMI W RAMACH AKCJI „ŚWIEĆ PRZYKŁADEM”

 Dzieci z Przedszkola nr 9  w Lęborku gościli policjantów, którzy opowiedzieli im o bezpieczeństwie na drodze, w domu oraz w internecie. Dzieci wykazały się dużą wiedzą na temat bezpiecznych zachowań oraz znajomości zasad ruchu drogowego, jak też numerów alarmowych.


Akcja edukacyjna „ŚWIEĆ PRZYKŁADEM!”, skierowana jest do pieszych jako niechronionych uczestników ruchu drogowego. Policjanci z Lęborka zajmujący się profilaktyką dzieci i młodzieży odwiedzili dzieci z Przedszkola  nr 9 w Lęborku. Podczas spotkania policjanci opowiedzieli dzieciom, jak bezpiecznie zachować się na drodze, w domu ale również spędzając czas przed komputerem. Dzieci z uwagą wysłuchały policjantów, którzy opowiadali o tym jak ważne dla bezpieczeństwa pieszych i rowerzystów jest korzystanie z elementów odblaskowych.  Sprawdzili wiedzę dzieci na temat numerów alarmowych oraz umiejętności przeprowadzenia takiej rozmowy. Policjanci byli pod wrażeniem bardzo dużej wiedzy najmłodszych w sprawach bezpiecznych zachowań na drodze a dzieci chętnie odpowiadały na zadawane pytania i czynnie uczestniczyły w dyskusji na temat różnych zagrożeń.

W trakcie spotkania policjanci odpowiadali również na pytania zadawane przez przedszkolaków. Na zakończenie spotkania dzieci otrzymały od policjantów upominki w postaci magnesów z numerami alarmowymi oraz zakładek do książek.


--
asp.sztab. Magdalena Zielke
w zastępstwie Oficera Prasowego
Komendanta Powiatowego Policji
w Lęborku

Użytkowników online:
Wszystkich odwiedzin: 3802914
X

Bądź na bieżąco, polub nas na Facebook.com