• LFM Lębork - moda na dobry szyk
  LFM Lębork - moda na dobry szyk
 • LFM Lębork i znasz trendy
  LFM Lębork i znasz trendy
 • LFM Lębork - fashion
  LFM Lębork - fashion
 • LFM Lębork
  LFM Lębork

  Wydarzenia muzyczne, koncerty

 • Fakty Młodych Lębork
  Fakty Młodych Lębork

  Eventy, moda, nowości

 • FM Lębork
  FM Lębork

  Modele i Modelki – ikony piękna

 • FM Lębork
  FM Lębork

  Tylko z faktami - świat zdobywamy!

 • FM Lębork
  FM Lębork
 • FM Lębork
  FM Lębork
 • FM Lębork
  FM Lębork

Regulamin konkursu na Lęborską Maskę Jasełkową „Gdy dzwonią dzwoneczki – patrzysz na lęborskie owieczki”

- pod tym hasłem przewodnim Stowarzyszenie św. Jakuba Ap. w Lęborku rozpisuje kolejny konkurs plastyczny. W roku 2021 zadaniem uczestników pozostaje  artystyczne wykonanie maski, bądź jej namalowanie, bądź jej narysowanie na kartce i wycięcie – a następnie przygotowanie z pracy art. – specjalnej broszki na przykładowym rzemieniu. Maskę składającą się z odzwierciedlenia miękkich owieczek - z wyszczególnionymi miejscami na oczy, należy następnie przysłać pod wskazany adres w terminie  do - 3 grudnia 2021 roku. Lęborski konkurs na maskę jasełkową daje uczestnikom  spore możliwości wykazania się w plastycznym temacie, gdyż  jego  młodzi kreatywni projektanci ozdabiacie wszystkie prace  - kolorowymi wełenkami, materiałami,  tiulami, wacikami, brokatami i malusieńkimi  guzikami.

W pracy liczy się oryginalność spojrzenia na niebiańskie owieczki, lekkość  budulca artystycznego, 2 otwarte miejsca przeznaczone na oczy, zachowanie wizerunku maski, ale uformowanie jej, jako broszki – i przymocowanie - całości plastycznego dzieła - do sznurka albo rzemienia.

*

Owieczki to boskie stworzenia

Każda z nich to dobra wena

Gdy czas na miękkość dotyka skóry

Liczą się wełenki i dobre tektury

A łąki i piękne krajobrazy

Posiadają wtedy z 1000 maskowych twarzy

*

     Maski Jasełkowe 2021 służą do promocji świąt Bożego Narodzenia, w tym Miejskiego Przeglądu Jasełek. Jako prace art. – zasługują, bowiem na wspaniałą wystawę, pokaz dziecięcych talentów, kształtność wskazanego tematu, innowacyjny wybór materiałów oraz prezentację przekazu treści dotyczącej narodzin Bożej Dzieciny i osób towarzyszących w tym podniosłym wydarzeniu.  Wybieramy zatem owieczki – gdyż wierzymy, że franciszkańskie przesłania - o szacunku do zwierząt - przekazują światu 2 cenne słowa: promocję „Pokoju i dobra”. Dlatego wyznaczamy Cię do roli młodego pasterza, który „zna wszystkie owce, a one znają JEGO”.               

     W tworzeniu  prac  wzorujcie się na  książkach i Internecie oraz poddajcie się temu co podyktuje Wam wasza wspaniała wyobraźnia.

CELE KONKURSU:

• pobudzenie wyobraźni plastycznej,

• kształtowanie wyobraźni w oparciu o tradycję Jasełek,

• zainteresowanie nowymi technikami pracy przestrzennej,

• rozpropagowanie Miejskiego Przeglądu Lęborskich Jasełek.

Zasady uczestnictwa w konkursie:

1. Interpretacja tematu dowolna i zależna od osoby wykonującej pracę. Samodzielnie wykonane maski można dowolnie ozdabiać i dekorować.

2. Każda praca powinna być zaopatrzona w metryczkę zawierającą: imię i nazwisko autora,  wiek, adres lub kontakt z autorem pracy (najlepiej telefon), nazwisko i imię opiekuna, w celu sprawnego powiadomienia o liście  osób nagrodzonych proszę dopisać :   (numer telefonu do placówki oraz numer tel. komórkowy do opiekuna dziecka).

3. W konkursie oceniane będą tylko prace wykonane indywidualnie (prace wykonane zespołowo nie będą oceniane),

4. Udział w konkursie jest równocześnie zgodą na publikację prac  uczestników w dowolnej formie.

5. Prace przechodzą na własność organizatora.

6. Prace oceniane będą w kategoriach wiekowych. Komisja zastrzega sobie możliwość innego podziału nagród w tym przyznania nagrody specjalnej dla najlepszej  - „Fakto – Maski”, pracy , która zostanie wyróżniona przez redakcję serwisu  internetowego (L-FM)  promującego  nasze przedsięwzięcie.

7. Finał konkursu i wręczenie nagród odbędzie  się prawdopodobnie w trakcie  Miejskiego Przeglądu Jasełek ( w styczniu  2022 roku w LCK Fregata), bądź w innym wyznaczonym miejscu przygotowanym przez organizatorów przedsięwzięcia.

8. Prace należy przesłać pocztą na adres bądź dostarczać bezpośrednio do organizatora w terminie do 3 grudnia 2021 roku. :  ul. Spokojna 1/25   84-300 Lębork.

Sylwia Skroś – osoba koordynująca pracami przy konkursie.

telefon – 505060972 (W celu dostarczenia prac konkursowych mile widziany będzie kontakt telefoniczny).

9. Przesłane prace przechodzą na własność organizatora i nie będą oddawane.

10.  Nadesłanie prac oznacza akceptację warunków konkursu i regulaminu, którego ostateczna interpretacja należy do organizatorów konkursu.

11.    Udział w konkursie jest jednoznaczny z udzieleniem prawa do nieodpłatnego wykorzystywania prac dla promocji konkursu w następujących polach eksploatacji: druku w dowolnej liczbie publikacji i w dowolnym nakładzie, używania ich w Internecie oraz w innych formach utrwaleń nadających się do rozpowszechniania  w mediach i prasie w celach promocyjnych naszego przedsięwzięcia.

12.    Udział w konkursie jest równoznaczny z wyrażeniem przez osoby uczestniczące zgody na przetwarzanie przez organizatora ich danych osobowych na potrzeby konkursu (ust. o ochronie danych osobowych z dn. 29.08.1997 r. Dz. U. Nr 133 poz. 833 z póź. zm.) oraz w celu   podania do publicznej wiadomości  listy osób nagrodzonych w konkursie i  promocji tego przedsięwzięcia.

Dobrodzieje:

- Starosta Powiatu Lęborskiego - Pani Alicja Zajączkowska

- Burmistrz Miasta Lęborka - Pan Witold Namyślak

Koordynator konkursu z ramienia Lęborskiego Stowarzyszenia św. Jakuba Apostoła  Lęborku

– Sylwia Skroś

Patronat - Starosta Powiatu Lęborskiego.

Tradycyjnie planujemy przygotować wystawę pokonkursową. W 2021/22 roku. 

Patronat medialny: Fakty Młodych - lęborski serwis informacyjny młodych  www.fm.lebork.pl

 

 

 

 


 

 

Użytkowników online:
Wszystkich odwiedzin: 5077409
X

Bądź na bieżąco, polub nas na Facebook.com