• Fakty Młodych Lębork
  Fakty Młodych Lębork

  Eventy, moda, nowości

 • FM Lębork
  FM Lębork

  Modele i Modelki – ikony piękna

 • FM Lębork
  FM Lębork

  Tylko z faktami - świat zdobywamy!

 • FM Lębork
  FM Lębork

  Wydarzenia muzyczne, koncerty

POLICYJNY SŁOŃ POPO Z WIZYTĄ U PIERWSZOKLASISTÓW W LĘBORKU

W Szkole Podstawowej nr 7 w Lęborku miało miejsce niecodzienne spotkanie  z uczniami pierwszych klas.  Tematem było Bezpieczeństwo na drodze -  bezpieczna droga dzieci do szkoły. W związku z tym, iż gościem w  lęborskiej siódemce był POPO- maskotka pomorskich policjantów, pojawiła  się wyjątkowa okazja pokazania pierwszakom aspektów bezpieczeństwa w  sposób trochę luźniejszy i humorystyczny.

Wczoraj do Szkoły Podstawowej nr 7 w Lęborku zawitał niecodzienny gość z  Gdańska.  Słonik POPO - maskotka pomorskich policjantów uczestniczyła w  spotkaniu z dziećmi klas pierwszych. Dzieci na widok słonia od razu miały uśmiechy na twarzach i wszystkie chciały być jak najbliżej niego.  Tematem spotkania było oczywiście Bezpieczeństwo na drodze - bezpieczna  droga dzieci do szkoły. Policjanci z Lęborka chcieli w ten sposób  uświadomić najmłodszym uczniom jak mają zachowywać się na drodze. Na  takich spotkaniach dzieci poprzez zabawę poznają zasady bezpiecznego  poruszania się na drogach. Policjanci przypomnieli dzieciom o zasadach  poruszania się po ulicy, chodnikach oraz jak wezwać służby ratownicze w  przypadku jakiegoś zdarzenia. Policjant na co dzień pracujący z psami
służbowymi przeprowadził pogadankę o zasadach bezpieczeństwa w  kontaktach z psami oraz wspólnie z policjantką zajmującą się  profilaktyką przekazali dzieciom odblaski uświadamiając je jak są one  ważne dla naszego bezpieczeństwa na drodze.

W nagrodę za dużą wiedzę dzieci na temat bezpieczeństwa w ruchu  drogowym, wszystkie dzieci otrzymały odblaski oraz pod czujnym okiem  POPO i razem z nim dzieci przeszły przez jezdnię nieopodal swojej  szkoły.
Działania „Bezpieczna droga do szkoły” przeprowadzane są zawsze we  wrześniu, po rozpoczęciu roku szkolnego. Lęborscy mundurowi, dążyć do  poprawy bezpieczeństwa w ruchu drogowym będą czuwać nad bezpieczeństwem  jego najmłodszych uczestników. Do końca września jak również w kolejnych  miesiącach odbywać się będą spotkania w szkołach i przedszkolach na  terenie powiatu lęborskiego, podczas których policjanci poruszać będą tę
tematykę.

--
asp.sztab. Magdalena Zielke
w zastępstwie Oficera Prasowego
Komendanta Powiatowego Policji
w Lęborku

 

Użytkowników online:
Wszystkich odwiedzin: 3906931
X

Bądź na bieżąco, polub nas na Facebook.com