• Fakty Młodych Lębork
  Fakty Młodych Lębork
 • Fakty Młodych Lębork
  Fakty Młodych Lębork

  Eventy, moda, nowości

 • FM Lębork
  FM Lębork

  Modele i Modelki – ikony piękna

 • FM Lębork
  FM Lębork

  Tylko z faktami - świat zdobywamy!

 • FM Lębork
  FM Lębork

  Wydarzenia muzyczne, koncerty

Policjanci wzmagają kontrole placówek handlowych pod kątem stosowania się do obostrzeń sanitarnych

Co roku w grudniu w sklepach i centrach handlowych pojawiają się tłumy ludzi, czyniących przygotowania do obchodów świąt Bożego Narodzenia. Mimo, że rok 2020 to czas epidemii i w placówkach handlowych obowiązują limity osób, policjanci przewidują, że w tym roku również nie zabraknie w nich dużej liczby klientów. Dlatego też mundurowi apelują do mieszkańców powiatu lęborskiego o stosowanie się do obowiązujących limitów, zaleceń oraz obostrzeń sanitarnych i  zapowiadają wzmożone kontrole w sklepach już od najbliższego weekendu.

Okres przedświąteczny, to czas gorączki związanej z zakupami, kiedy w sklepach pojawia się dużo więcej klientów niż zwykle. W tym roku ze względu na panującą epidemię COVID-19 liczba osób, mogących przebywać jednocześnie na terenie sklepu, została ograniczona i wynosi:

- 1 osobę na 10 m kw. w przypadku obiektów nie większych niż 100 m kw.,

- 1 osobę na 15 m kw. w przypadku obiektów o powierzchni powyżej 100 m kw.

Od poniedziałku do piątku w godzinach od 10 do 12 sklepy (z niektórymi wyjątkami) otwarte są tylko dla seniorów powyżej 60 r.ż.

Lęborscy policjanci apelują o stosowanie się do obostrzeń sanitarnych i zwolnienie tempa w tej przedświątecznej gorączce zakupowej. Pamiętajmy o obowiązujących limitach, zasłanianiu ust i nosa w przestrzeni publicznej i zachowaniu bezpiecznego dystansu. Uszanujmy prawo seniorów do zrobienia zakupów o wyznaczonej porze i nie narażajmy ich na niebezpieczeństwo zarażenia się koronawirusem.

 Przypominamy, że od 29 listopada, zgodnie z art. 116 par 1a kodeksu wykroczeń, osobie, która nie stosuje się do określonych nakazów, zakazów i ograniczeń związanych ze zwalczaniem chorób zakaźnych, policjant może wystawić mandat karny w wysokości 500 zł. Natomiast za złamanie zasad kwarantanny i izolacji, zgodnie z art. 96 kodeksu postępowania w sprawach o wykroczenia grozi mandat w wysokości nawet 1000 zł

Już od przyszłego weekendu lęborscy policjanci będą prowadzić na terenie placówek handlowych wzmożone kontrole pod kątem stosowania się do obostrzeń sanitarnych.

 

 

 


 

 

Użytkowników online:
Wszystkich odwiedzin: 4604365
X

Bądź na bieżąco, polub nas na Facebook.com