• Fakty Młodych Lębork
  Fakty Młodych Lębork

  Eventy, moda, nowości

 • FM Lębork
  FM Lębork

  Modele i Modelki – ikony piękna

 • FM Lębork
  FM Lębork

  Tylko z faktami - świat zdobywamy!

 • FM Lębork
  FM Lębork

  Wydarzenia muzyczne, koncerty

Policjanci odzyskali skradzione auto o wartości 160 tys. zł. Zatrzymano dwóch sprawców po pościgu

Lęborscy policjanci w wyniku podjętych natychmiastowych działań pościgowych i wykrywczych, zatrzymali dwóch mężczyzn, podejrzanych o kradzież bmw o wartości 160 tys. zł. Zatrzymani to mieszkańcy powiatu lęborskiego w wieku 24 i 44 lat. Mężczyźni zostali tymczasowo aresztowani na dwa miesiące. Podejrzanym grozi do 10 lat pozbawienia wolności.


W piątek (5.04) dyżurny lęborskiej policji otrzymał zgłoszenie z numeru alarmowego, iż w Nowej Wsi Lęborskiej doszło do kradzieży samochodu bmw. Natychmiast przekazał tę informację wszystkim patrolom i policjantom pełniącym służbę. Poszukiwanie sprawców i skradzionego auta nie trwało długo. Funkcjonariusze wydziału kryminalnego zauważyli poszukiwany pojazd bmw na drodze krajowej nr 6. Skradziony samochód był pilotowany przez inne auto tej samej marki, w którym znajdowało się dwóch mężczyzn. Wspólne działania funkcjonariuszy biorących udział w pościgu oraz koordynacja tych działań przez dyżurnego lęborskiej policji doprowadziły do zatrzymania pojazdu. W środku samochodu siedziało dwóch mężczyzn. Kierowca uciekający skradzionym bmw skręcił w leśną drogę, a po przejechaniu kilkuset metrów porzucił auto i zaczął uciekać pieszo. Policjanci ruszyli za nim w pościg. Obecnie trwają czynności zmierzające do jego zatrzymania. Mundurowi znają już tożsamość poszukiwanego mężczyzny, który jechał skradzionym autem. To 20-letni mieszkaniec Lęborka. Policjanci zabezpieczyli oba pojazdy. W miejscu porzucenia pojazdu bmw, śledczy wspólnie z technikiem kryminalistyki zabezpieczyli szereg śladów oraz sporządzili dokumentację fotograficzną. Odzyskany, skradziony pojazd bmw o wartości 160 tys. zł niebawem wróci do właściciela.

Dwaj zatrzymani mężczyźni trafili do policyjnej celi, a następnie zostali przesłuchani. 24 i 44-letni mężczyźni usłyszeli już zarzut za kradzież z włamaniem. W sobotę decyzją sądu mężczyźni zostali tymczasowo aresztowani na 2 miesiące. Za kradzież z włamaniem grozi do 10 lat pozbawienia wolności.

 

asp. sztab. Magdalena Zielke

w zastępstwie Oficera Prasowego

 

 

Użytkowników online:
Wszystkich odwiedzin: 3961571
X

Bądź na bieżąco, polub nas na Facebook.com