• LFM Lębork
  LFM Lębork
 • LFM Lębork
  LFM Lębork
 • LFM Lębork
  LFM Lębork
 • LFM Lębork
  LFM Lębork
 • Fakty Młodych Lębork
  Fakty Młodych Lębork
 • Fakty Młodych Lębork
  Fakty Młodych Lębork
 • FM Lębork
  FM Lębork
 • FM Lębork
  FM Lębork
 • FM Lębork
  FM Lębork
 • FM Lębork
  FM Lębork
 • FM Lębork
  FM Lębork
 • LFM
  LFM
 • LFM
  LFM
 • LFM
  LFM
 • LFM
  LFM
 • LFM
  LFM
 • LFM
  LFM

PODSUMOWANIE POLICYJNEGO ZABEZPIECZENIA FESTIWALU OPENER 2024 - BYŁO BEZPIECZNIE!

 Bezpieczeństwo to dla policjantów zawsze priorytet. Podczas tegorocznego festiwalu nie doszło do żadnych poważnych incydentów. Ta impreza, podobnie jak poprzednie edycje, cieszyła się zainteresowaniem fanów muzyki z całej Polski i nie tylko. Pomorscy policjanci każdego dnia trwania Open'er Festival 2024 dbali o bezpieczeństwo kilkudziesięciu tysięcy osób. Byli zarówno na trasach dojazdowych do miejsca trwania imprezy, w okolicach dworców, na terenie bezpośrednio przyległym ale i na wodach Zatoki Puckiej. Zabezpieczeniem dowodził insp. Konrad Kobierski Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Gdańsku. W czasie 4 dni trwania festiwalu służbę pełniły wzmożone siły policjantów z Gdyni i Pucka, wpieranych przez policjantów z Oddziału Prewencji Policji w Gdańsku oraz funkcjonariuszy z innych pomorskich jednostek Policji. Było bezpiecznie, dziękujemy i do zobaczenia za rok!

Kolejne policyjne zabezpieczenia dużego festiwalu muzycznego za nami. Z informacji przekazanych przez organizatora imprezy wynika, że każdego dnia w festiwalu uczestniczyło kilkadziesiąt tysięcy widzów.  Nad ich bezpieczeństwem każdego dnia czuwali policjanci z Gdyni i Pucka wspierani przez mundurowych z  Oddziału Prewencji Policji w Gdańsku oraz z innych jednostek naszego województwa. Byli to funkcjonariusze drogówki, którzy dbali m.in. o sprawność i płynność ruchu drogowego, ale również policjanci z wydziałów prewencji i kryminalni. Nad bezpieczeństwem uczestników, mieszkańców i turystów czuwali również policyjni wodniacy, których zadaniem było patrolowanie okolicy od strony zatoki. Zabezpieczeniem dowodził insp. Konrad Kobierski Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Gdańsku.

Wzmocnione siły Policji kierowane były przede wszystkim w rejony przyległe do miejsca imprezy oraz na trasy przemieszczania się uczestników. Szczególnym nadzorem policjanci objęli również Dworzec Główny PKP w Gdyni, gdzie codziennie przyjeżdżali uczestnicy imprezy, ale również rejon gdyńskiej plaży, na której sporo osób odpoczywało między koncertami. Do zadań policjantów należało również kontrolowanie przyjeżdzających na estiwal kierujących i ich pojazdów oraz pasażerów pod kątem przewożenia materiałów niebezpiecznych, i których posiadanie jest zabronione.

Podczas jednej z przeprowadzonych pierwszego dnia kontroli policjanci z Wydziału do walki z Przestępczością Pseudokibiców Komendy Wojewódzkiej Policji w Gdańsku zatrzymali 3 osoby, które przyjechały na festiwal pojazdem marki Audi i posiadały środki odurzające w postaci skrętów z suszem roślinnym a ponadto przy dwóch z nich policjanci ujawnili jeszcze susz roślinny w woreczkach. Mężczyźni zostali zatrzymani i przewiezieni do jednostki Policji w celu przeprowadzenia czynności.

Podczas kolejnej prowadzonej przez tych samych policjantów kontroli, przy której współpracowali z przewodnikiem psów służbowych z Pomorskiego Urzędu Celno Skarbowego i psami Lolą oraz Edkiem ujawnili w pojedzie ponad 22 gramy środków odurzających i zatrzymali 30 latka, do którego należały. Mężczyzna także został przewieziony do komisariatu Policji w celu sporządzenia dokumentacji.

Policjanci biorący udział w zabezpieczeniu festiwalu w czasie 4 dni trwania Open'er Festival odnotowali 5 zgłoszeń dotyczących oszustwa, 3 dotyczące kradzieży, 1 naruszenie nietykalności cielesnej i 1 osoba prowadziła pojazd w stanie nietrzeźwości a ujęta została przez ochronę festiwalu. Ponadto dotyczące złamania przepisów ustawy o bezpieczeństwie imprez masowych przez 2 osoby i 12 naruszeń przepisów z Ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii.

Dziękujemy wszystkim policjantom biorącym udział w tym zabezpieczeniu, a także festiwalowiczom, organizatorom, pracownikom służb porządkowych, oraz informacyjnych, ale również innym służbom mundurowym - było to kolejne święto muzyki,  podczas którego nie doszło do żadnych incydentów i było bezpiecznie.

Tekst i zdjęcia: podkom. Anna Banaszewska-Jaszczyk

Film: sierż. szt. Piotr Pawłowski

Użytkowników online:
Wszystkich odwiedzin: 6354505
X

Bądź na bieżąco, polub nas na Facebook.com