• Fakty Młodych Lębork
  Fakty Młodych Lębork

  Eventy, moda, nowości

 • FM Lębork
  FM Lębork

  Modele i Modelki – ikony piękna

 • FM Lębork
  FM Lębork

  Tylko z faktami - świat zdobywamy!

 • FM Lębork
  FM Lębork

  Wydarzenia muzyczne, koncerty

POD PRĄD NA RONDZIE I NA PODWÓJNYM GAZIE, PRÓBOWAŁ UCIEC POLICJANTOM

Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego lęborskiej komendy zatrzymali wczoraj kierowcę, który wjechał pod prąd na rondzie w Lęborku i spowodował kolizję. Mężczyzna kierował samochodem, pomimo że w organizmie miał ponad półtora promila alkoholu. Został zatrzymany po tym, jak uderzył w prawidłowo jadący pojazd i próbował uciec z miejsca zdarzenia. Za kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości grozi mu kara pozbawienia wolności do 2 lat.

Wczoraj po godzinie 20.00 policjanci Wydziału Ruchu Drogowego lęborskiej komendy zauważyli wyjeżdżający na rondo „pod prąd” pojazd VW Polo. Kierujący tym pojazdem mężczyzna w wyniku takiego manewru na rondzie, zderzył się z prawidłowo jadącym pojazdem Ford Focus, wyszedł z auta i zaczął uciekać. Natychmiast policjanci zatrzymali mężczyznę, od którego od razu wyczuli alkohol. Mężczyzna w organizmie miał ponad półtora promila alkoholu. Zatrzymany mężczyzna to 36-letni mieszkaniec gminy Cewice. Kierująca fordem 38-letnia mieszkanka powiatu lęborskiego nie odniosła żadnych obrażeń, ale w trakcie sprawdzania jej danych przez policjantów okazało się, iż nie ma ona uprawnień do kierowania pojazdem. Za powyższe wykroczenie została ukarana mandatem karnym.

W najbliższym czasie mężczyzna zostanie przesłuchany i usłyszy zarzut kierowania pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości. Za kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości grozi mu kara pozbawienia wolności do 2 lat.
--
asp.sztab. Magdalena Zielke
w zastępstwie Oficera Prasowego
Komendanta Powiatowego Policji
w Lęborku

 

Użytkowników online:
Wszystkich odwiedzin: 3884295
X

Bądź na bieżąco, polub nas na Facebook.com