• Fakty Młodych Lębork
  Fakty Młodych Lębork

  Eventy, moda, nowości

 • FM Lębork
  FM Lębork

  Modele i Modelki – ikony piękna

 • FM Lębork
  FM Lębork

  Tylko z faktami - świat zdobywamy!

 • FM Lębork
  FM Lębork

  Wydarzenia muzyczne, koncerty

Od Jakubowej iskry do wartości cennego słowa. Poznaj przymiarki do gazety.

Od Jakuba do kościoła!

Tradycja chrześcijańska nawiązuje do kolebki piśmiennictwa i zbierania cennych notatek historycznych. W związku z tym wspólnie z radnymi, władzami miasta i pasjonatami historii, zasiadamy przy franciszkańskim stole, aby - w odsłonie Stowarzyszenia św. Jakuba Apostoła w Lęborku - przygotować szkielet gazety i biuletynu. Burza mózgów w metodzie edukacyjnej sprawdza się zatem,  jako narzędzie wspomagające proces twórczego myślenia. Historia, tło religijne, samorządowe losy i biskupie decyzje wpływają, bowiem na odniesienie się do roli jaką przejmuje zakon franciszkański i Urząd Miejski. Na wadze znajduje się pomysł ustanowienia św. Jakuba – Patronem naszego Miasta i Lęborskich Dni – typowo  lipcowych.

W zarysie!

Kroniki parafialne, albumy, wspomnienia polityków, duchownych i osób świeckich – to element całego domina, które do projektu wymaga tylko konstruktywnej dyskusji i spisania w logiczną całość –wszystkich faktów.

Bo….

Bez faktów - nie ma gazety. Bez - treści i fotografii – nie  ma odbiorcy. W nawiązaniu do planu pracy Stowarzyszenia zasiadamy zatem przy stole i budujemy wersję roboczą naszego dzieła. Od obrazów, spotkań, wydarzeń religijnych i świeckich, którym towarzyszy najważniejsza impreza masowa, rozpoczyna się podróż przy murach, Placu Pokoju i kościele. Święty Jakub – patron, przewodnik, mądrze wierzy w głęboki sens powierzenia w Jego dłonie – tego wszystkiego, co najcenniejsze – czyli władania miastem.

Jaka jest symbolika lęborskiego obrazu?

Kto podpisał cenne dokumenty?

Ile wydarzeń kulturalnych zapisano w kronikach franciszkańskich?

Dlaczego – Jakub – to imię, które w Lęborku znają wszyscy mieszkańcy?

Dowiesz się tego podczas Lęborskich Dni Jakubowych!

Sylwia Skroś

Użytkowników online:
Wszystkich odwiedzin: 3802911
X

Bądź na bieżąco, polub nas na Facebook.com