• Fakty Młodych Lębork
  Fakty Młodych Lębork

  Eventy, moda, nowości

 • FM Lębork
  FM Lębork

  Modele i Modelki – ikony piękna

 • FM Lębork
  FM Lębork

  Tylko z faktami - świat zdobywamy!

 • FM Lębork
  FM Lębork

  Wydarzenia muzyczne, koncerty

„Niebiescy Bohaterowie” biją kolejny rekord!

Prawie 50 tysięcy złotych zebrało Stowarzyszenie Pomocy Osobom ze Spektrum Autyzmu „Niebieski Skarb” z 1% podatku za rok 2018. Rekordowa kwota 49.463,30 zł z odpisu od podatku już wpłynęła na konto Stowarzyszenia. W całości przeznaczona ona będzie na terapię dzieci i młodzieży z zaburzeniami ze spektrum autyzmu. Zebrana za rok 2018 kwota jest o 7,5 tysiąca zł większa niż rok wcześniej, kiedy to „Niebieski Skarb” zebrał  41.975,30 zł.  

– Akcja „Niebiescy Bohaterowie” się sprawdza i jest to dla nas wielka radość. Kolejny raz pod koniec roku  dzieci z „Niebieskiego Skarbu” wcieliły się w super bohaterów i uczestniczyły w profesjonalnej sesji fotograficznej. Dla nas te dzieci są bohaterami i tak chcemy je pokazywać. Codzienne czynności, które nam przychodzą z łatwością, dla nich często są wyzwaniem. Pozytywny przekaz, skuteczna promocja, także za sprawą specjalnej strony internetowej www.niebiescybohaterowie.pl i świetny Ambasador Niebieskich Bohaterów w którego wcielił się uczeń LO nr 1 Konrad Bloch i który odwiedził wiele miejsc w Lęborku przekuło się na sukces zbiórki – podsumowuje kampanię prezes Stowarzyszenia Agnieszka Pujsza-Pomorska. – Terapia osób dotkniętych autyzmem jest bardzo kosztowna. Niestety bezpłatna oferta służby zdrowia i innych podmiotów jest dalece niewystarczająca. Dlatego mocno zabiegamy by jako Stowarzyszenie oferować pomoc 365 dni w roku. Zebrana suma z 1% i pozyskiwane z innych miejsc środki finansowe pozwolą na zabezpieczenie najważniejszych potrzeb w tym i przyszłym roku. W 2018 roku dofinansowaliśmy 1300 godzin specjalistycznej terapii. Bardzo dziękuję wszystkim podatnikom, którzy zdecydowali się przekazać swój 1 procent podatku na „Niebieski Skarb”. Było ich dokładnie 776. Zapewniam, że dobrze i racjonalnie wykorzystamy te pieniądze. Nie bez znaczenia jest to, że pozyskane w ten sposób środki pozostają na miejscu, na terenie Pomorza, powiatu lęborskiego i wejherowskiego, wspierając mieszkające tu osoby.

Sukces oryginalnej kampanii „Niebiescy Bohaterowie” nie był by możliwy bez zaangażowania rodziców – nagrali oni m.in. specjalny spot w którym tłumaczyli dlaczego ich dzieci są bohaterami, członków Stowarzyszenia i wielu ludzi dobrej woli. Oprócz zakończonej w tym roku zbiórki 1% dla Stowarzyszenia, można wciąż przekazywać wsparcie szybkim przelewem bankowym na wwwniebiescybohaterowie.pl

O Stowarzyszeniu Niebieski Skarb

Stowarzyszenie Pomocy Osobom ze Spektrum Autyzmu „Niebieski Skarb” powstało w 2013 roku i prowadzi działania na rzecz osób z zaburzeniami ze spektrum autyzmu, m.in. finansuje, współfinansuje i organizuje terapię i rehabilitację dzieciom z autyzmem, prowadzi Grupę Wparcia dla rodziców i opiekunów „Niebieska Dłoń”, organizuje wiele wydarzeń integrujących środowisko niepełnosprawnych, prowadzi szkolenia, prelekcje czy wreszcie akcje edukacyjne jak choćby coroczny Światowy Dzień Autyzmu w Powiecie Lęborskim.

 

Użytkowników online:
Wszystkich odwiedzin: 4113041
X

Bądź na bieżąco, polub nas na Facebook.com