• Fakty Młodych Lębork
  Fakty Młodych Lębork

  Eventy, moda, nowości

 • FM Lębork
  FM Lębork

  Modele i Modelki – ikony piękna

 • FM Lębork
  FM Lębork

  Tylko z faktami - świat zdobywamy!

 • FM Lębork
  FM Lębork

  Wydarzenia muzyczne, koncerty

Niebezpieczna kolizja – kolejny raz apelujemy o rozwagę na drodze

Dzisiaj po godz. 6.00 policjanci pracowali na miejscu zdarzenia drogowego, do którego doszło w Osowie Lęborskim na drodze wojewódzkiej nr 214 w powiecie lęborskim. Droga była całkowicie zamknięta. Na szczęście nikt nie odniósł poważnych obrażeń. Policjanci po raz kolejny apelują, o szczególną ostrożność na drogach.

Dziś po godz. 6.00 dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Lęborku otrzymał zgłoszenie dotyczące zdarzenia drogowego w Osowie Lęborskim na drodze wojewódzkiej nr 214. Natychmiast na miejsce zostali skierowani policjanci. Mundurowi zabezpieczyli miejsce zdarzenia oraz kierowali innych kierujących na objazdy, gdyż droga na czas wykonywania czynności została całkowicie zamknięta. Ze wstępnych policyjnych ustaleń wynika, że kierująca mercedesem wykonała nieprawidłowy manewr wymijania i uderzyła w bok jadącego z naprzeciwka hyundaya kierowanego przez 31-letniego mężczyznę. Trójka uczestników zdarzenia została przewieziona do szpitala. Na szczęście nikt nie odniósł poważnych obrażeń w tym zdarzeniu. Kierujący byli trzeźwi. Policjanci wyjaśniają okoliczności tego zdarzenia.

Przypominamy

Wielu kierowcom wydaje się, że jezdnia jest czarna i sucha. Tymczasem jezdnie mogą być przymrożone i śliskie, a w takich sytuacjach koła łatwo tracą przyczepność. Pamiętajmy, że w wielu różnych miejscach nawierzchnia dróg połączona z opadami atmosferycznymi, wydłuża drogę hamowania pojazdu, w skrajnych wypadkach kierujący może wpaść w poślizg i nie zapanować nad samochodem. Wyprzedzanie w takich warunkach, wymijanie, wchodzenie w zakręt może być bardzo niebezpieczne. Kierowcy powinni pamiętać o tym, aby poruszać się po jezdni z włączonymi światłami i przestrzegać ograniczeń prędkości. Apelujemy o to, by nie szarżować, myśleć i przewidywać zagrożenia.

--
asp.sztab. Magdalena Zielke
w zastępstwie Oficera Prasowego
Komendanta Powiatowego Policji
w Lęborku

 

 

Użytkowników online:
Wszystkich odwiedzin: 3985709
X

Bądź na bieżąco, polub nas na Facebook.com