• LFM Lębork - moda na dobry szyk
  LFM Lębork - moda na dobry szyk
 • LFM Lębork i znasz trendy
  LFM Lębork i znasz trendy
 • LFM Lębork - fashion
  LFM Lębork - fashion
 • LFM Lębork
  LFM Lębork

  Wydarzenia muzyczne, koncerty

 • Fakty Młodych Lębork
  Fakty Młodych Lębork
 • Fakty Młodych Lębork
  Fakty Młodych Lębork

  Eventy, moda, nowości

 • FM Lębork
  FM Lębork

  Modele i Modelki – ikony piękna

 • FM Lębork
  FM Lębork

  Tylko z faktami - świat zdobywamy!

Nie lękajcie się Bóg mieszka w nadprzyrodzonych talentach i darach drugiego człowieka.

Talent – to  największy dar?

- Czy i Ty tak uważasz? Bo może w życiu liczą się: zdobyte wykształcenie, pieniądze, pozycja i kontakty na fb. Współczesny świat stawia, bowiem wartości na „Głowie”, odbija piłeczki i trafia z nimi do kosza. A młody człowiek – nagle wybiera to wszystko, co oferuje JP2? Okazuje się, że:-  uniwersalność, mądrość życiowa, literatura i kultura - zawarte w teatrze – przypominają scenę, na której zamieniasz się w aktora 1 przedstawienia. Wyobrażasz sobie nowe sytuacje, oceniasz słowa, a pod koniec wyciągasz z tego wszystkiego 1 morał. JP2 – i tak zawsze zwycięża. Gdy wszystkie inne drogi  zawodzą, ludzie okazują brak zainteresowania – nagle 1 człowiek – papież zwraca uwagę na otrzymane talenty. Dlatego pokazujesz się:

Ty – jako pisarz – tworzysz romantyczną książkę, zapisujesz w notatniku nostalgicznie jesienne wiersze, podpisujesz ważne dokumenty, odrabiasz lekcje, wkładasz całe serce w każde nowe wypracowanie – a talent? On 1 nadaje temu wszystkiemu  sens. JP 2 wówczas przypomina: "Nie lękajcie się. Otwórzcie, otwórzcie na oścież drzwi Chrystusowi!". (Inauguracja pontyfikatu, 1978 r.)

Ty – jako alpinista wspinasz się na wyznaczone szczyty, patrzysz na ziemię z lotu ptaka, bo według JP2 -  "Człowiek jest powołany do odnoszenia zwycięstwa w Jezusie Chrystusie". (Homilia, Warszawa, 1983 r.)

Ty – jako kajakarz – wiosłujesz do pobliskiego brzegu, bo przekraczasz wszelkie granice. Stajesz na wysokości zadania, osiągasz cele, zajmujesz nowe role społeczne, udzielasz się w grupie rówieśniczej, wzrastasz do dobrych wartości, gdy On przypomina: "Szukajcie tej prawdy tam, gdzie ona rzeczywiście się znajduje! Jeśli trzeba, bądźcie zdecydowani iść pod prąd obiegowych poglądów i rozpropagowanych haseł! Nie lękajcie się Miłości, która stawia człowiekowi wymagania". (List do młodych całego świata, 1985 r.)

Ty – jako teatrolog – masz wpływ na scenariusz: cicho szepczesz – nie lękajcie się….w życiu ani miłości, ani przyjaźni, ani koleżeństwa, gdyż to one budują silny fundament do wiary w 2 człowieka. Bo JP 2 twierdzi: "Nie mam srebra ani złota. Nie mam gotowych odpowiedzi na ważne pytania". (Homilia, Lyon, 1986 r.)

Ty – jako utalentowany sportowiec, wokalista, instrumentalista, malarz, rysownik, kreator mody, tancerz, akrobata, muzyk, rękodzielnik, biegacz, siłacz, rowerzysta, pokazujesz innym za słowami JP 2:

"Miłość to zadanie, które Bóg wciąż nam wyznacza, może po to, by zagrzewać nas, abyśmy stawiali wyzwania losowi". (Spotkanie z młodzieżą, Gdańsk, 1987 r.)Bo życie – to pewien odcinek z określoną długością lat, na którym stawiasz charakterystyczne znaki – Tylko Ty decydujesz Kiedy? Gdzie? Co robisz? Dlatego nie zmarnuj takich darów na bezczynność, działaj – na miarę miejsca zamieszkania, dobrego czasu, warunków bytowych, placówek oświatowych i kół zainteresowania, z siłą, która ukazuje młodzieńczy talent. Z tą wymowną magią – prezentami od losu – otrzymanymi na  zawsze w 1 Lęborku. JP2  patrzy, bowiem teraz na każde nowe życie i podpowiada: zamknij wartości w złotych księgach, pokaż jakość słów krążących w przestrzeni –a następnie  zadaje Ci  trudne pytania:

- Czy wierzysz w otrzymane talenty? Czy pozostawiasz za sobą bagaż doświadczeń, zakładasz plecak i wspinasz się na wybraną górę? Czy stawiasz nowe kroki w osobistym rozwoju? Przypomina też, że "Człowieka trzeba mierzyć miarą serca". (Homilia, Sopot, 1999 r.)

Dlatego poznajesz:

Plan Forum

 1. Film.
 2. Prezentacja. Wykład „Nie lękajcie się – pokażcie moc”.
 3. Śpiew: utwór wykona uczennica PCE. 
 4.  Monolog – „Talent – to największy dar”.
 5. Film.
 6. lęborski  Bookcrossing – uwalnianie religijnej książki.
 7. - śpiew: uczennicy PCE
 8. Film.
 9. – śpiew – uczennica PCE
 10. - koncert Zespołu Ewangelizacyjnego:

DNA –DlaNasAbba.

Utwory sceniczne wykonała uczennica PCE – Nadia, a scenariusz i pomysł na Forum – stworzyła Sylwia Skroś, w ramach prac stowarzyszeniowych organizacyjnie wsparcie udzielała Regina Szczupaczyńska.

Dlaczego Forum Młodych – to celowe zatrzymanie się na drodze do dorosłości? Czy ważne zdania i znaki „?” odnoszą się do przyszłości? Jak powiązać osobę JP2 i współczesne technologie? Ile czasu zajmuje dojrzewanie do wiary? Czy muzyka i koncert – to motywy przewodnie do czerpania nowej energii i podróży po sugestywnych treściach? Czy czas zmienia widzenie naszej osobowości w ujęciu różnych talentów?

Takich informacji udzielał ekranowy Anioł, Grafficiarski popis i Tatoo.

Zdjęcia w tle do Forum - przedstawiały rękodzieło - chustę Made by Li.

Sylwia Skroś

 

Użytkowników online:
Wszystkich odwiedzin: 5030338
X

Bądź na bieżąco, polub nas na Facebook.com