• LFM Lębork - moda na dobry szyk
  LFM Lębork - moda na dobry szyk
 • LFM Lębork i znasz trendy
  LFM Lębork i znasz trendy
 • LFM Lębork - fashion
  LFM Lębork - fashion
 • LFM Lębork
  LFM Lębork

  Wydarzenia muzyczne, koncerty

 • Fakty Młodych Lębork
  Fakty Młodych Lębork

  Eventy, moda, nowości

 • FM Lębork
  FM Lębork

  Modele i Modelki – ikony piękna

 • FM Lębork
  FM Lębork

  Tylko z faktami - świat zdobywamy!

 • FM Lębork
  FM Lębork
 • FM Lębork
  FM Lębork
 • FM Lębork
  FM Lębork

Kolejne potrącenie pieszego na pasach w Lęborku. Uważajmy na drodze!

W nocy na przejściu dla pieszych w Lęborku doszło do potrącenia 43-letniego mężczyzny przez kierującego fordem. Poszkodowany z obrażeniami został przewieziony do szpitala. Policjanci wyjaśniają okoliczności tego zdarzenia i apelują o ostrożność na drogach.

Wczoraj o godzinie 22:00 na przejściu dla pieszych przy ulicy 1 Maja w Lęborku doszło do wypadku drogowego. Ze wstępnych ustaleń policjantów skierowanych na miejsce zdarzenia wynika, że kierujący fordem 41-latek, nie zachował należytej ostrożności i nie udzielił pierwszeństwa pieszemu znajdującemu się na pasach. Potrącony przez auto 43-latek ze złamaną nogą trafił do szpitala. Na szczęście jego życiu nie zagraża niebezpieczeństwo. Przeprowadzone przez mundurowych badanie alkotestem wykazało, że kierowca forda był trzeźwy, natomiast poszkodowany 43-latek miał w organizmie 1,5 promila alkoholu. Policjanci zatrzymali prawo jazdy 41-latka i zabezpieczyli na miejscu ślady i dowody, w tym jego auto do szczegółowych oględzin.

Obecnie śledczy szczegółowo wyjaśniają okoliczności tego wypadku.

Przypominamy, że w czerwcu br. nastąpiła zmiana ustawy prawo o ruchu drogowym polegająca m.in. na wprowadzeniu przepisów zwiększających bezpieczeństwo pieszych na drogach. Zgodnie z nowymi przepisami, pieszy wchodzący na przejście dla pieszych ma pierwszeństwo przed pojazdem, za wyjątkiem tramwaju. Przed tramwajem pieszy ma pierwszeństwo tylko, gdy znajduje się już na przejściu dla pieszych.

Kierujący pojazdem jest natomiast zobowiązany do obserwacji nie tylko przejścia dla pieszych, ale i jego okolicy oraz do stworzenia możliwości bezpiecznego przejścia przez jezdnię dla pieszych  znajdujących się na przejściu oraz tych, którzy na nie wchodzą.

Zbliżając się do przejścia dla pieszych kierowca musi:

- zachować szczególną ostrożność

- zmniejszyć prędkość tak, aby nie narazić na niebezpieczeństwo pieszego znajdującego się na tym przejściu albo na nie wchodzącego i ustąpić pierwszeństwa pieszemu znajdującemu się na tym przejściu albo na nie wchodzącemu.

Pieszy z kolei ma obowiązek zachowania szczególnej ostrożności podczas wchodzenia i przechodzenia przez jezdnię lub torowisko oraz podczas korzystania z przejścia dla pieszych. Zabrania się pieszemu wchodzenia na jezdnię bezpośrednio przed jadący pojazd, w tym również na przejściu dla pieszych. Należy podkreślić, że pieszy wchodzący na przejście nie może korzystać z telefonu lub innego urządzenia elektronicznego w sposób, który ogranicza możliwość obserwacji sytuacji na jezdni.


 

Użytkowników online:
Wszystkich odwiedzin: 5077405
X

Bądź na bieżąco, polub nas na Facebook.com