• Fakty Młodych Lębork
  Fakty Młodych Lębork

  Eventy, moda, nowości

 • FM Lębork
  FM Lębork

  Modele i Modelki – ikony piękna

 • FM Lębork
  FM Lębork

  Tylko z faktami - świat zdobywamy!

 • FM Lębork
  FM Lębork

  Wydarzenia muzyczne, koncerty

Interwencja Senatora w sprawie projektu likwidacji Urzędu Morskiego w Słupsku

WALKA O URZĄD MORSKI W SŁUPSKU‼

 - Wszyscy zostaliśmy zaskoczeni projektem rozporządzenia Ministra Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej w sprawie zniesienia Urzędu Morskiego w Słupsku. Pan Minister zakłada likwidację tej ważnej jednostki administracji morskiej z dniem 1 stycznia 2020 roku.

- To fatalna wiadomość dla naszego regionu. Szczególnie, że jeszcze miesiąc temu w trakcie kampanii wyborczej Pan Premier, a także ministrowie i kandydaci na posłów z prezesem Jarosławem Kaczyńskim na czele zapewniali, że takie miasta jak Słupsk będą wzmacniane pod kątem administracyjnym po to, aby mogły odgrywać większą i bardziej znaczącą rolę. Miesiąc po wyborach okazuje się, że zamiast wzmacniania takich regionów jak Ziemia Słupska, mamy ich dalszą degradację.

-  Dzisiaj wspólnie z Rafał Konon, Wicestarostą Słupskim i Janem Lange, szefem klubu radnych Platforma Obywatelska Słupsk podczas specjalnie zwołanej konferencji prasowej wyraźnie protestowałem likwidacji Urzędu Morskiego w Słupsku. Apelujemy do Pana Premiera, aby wstrzymał tę nieprzemyślaną decyzję, która wywołała ogromne rozgoryczenie wśród wszystkich pracowników miejscowego urzędu i mieszkańców całego regionu słupskiego. Nie spotkałem ani jednej osoby, a rozmawiałem
z wieloma, która uznałaby rozporządzenie o likwidacji Urzędu Morskiego w Słupsku za słuszne. Nawet podczas spotkania z dziennikarzami podchodzili do nas zbulwersowani mieszkańcy Słupska.

- Liczę na to, że wszyscy posłowie Pomorza Środkowego i samorządowcy staną w obronie Urzędu Morskiego w Słupsku.

- Załączam Państwu pełną treść listu wysłanego do Pana Premiera Morawieckiego w tej sprawie.

***

W imieniu Pana Senatora Kazimierza Kleiny dziękuję za tak liczne przybycie na konferencję prasową w sprawie projektu likwidacji Urzędu Morskiego w Słupsku. W załączeniu przesyłam Państwu skan pisma do Pana Premiera Mateusza Morawieckiego z interwencją w tej sprawie. Pismo zostało także wysłane do wiadomości m.in. Ministra Marka Gróbarczyka i Posła na Sejm RP z Ziemi Słupskiej Piotra Müllera.

Z poważaniem

Bartłomiej Zambrzycki

 

Użytkowników online:
Wszystkich odwiedzin: 4322880
X

Bądź na bieżąco, polub nas na Facebook.com