• LFM Lębork - moda na dobry szyk
  LFM Lębork - moda na dobry szyk
 • LFM Lębork i znasz trendy
  LFM Lębork i znasz trendy
 • LFM Lębork - fashion
  LFM Lębork - fashion
 • LFM Lębork
  LFM Lębork

  Wydarzenia muzyczne, koncerty

 • Fakty Młodych Lębork
  Fakty Młodych Lębork

  Eventy, moda, nowości

 • FM Lębork
  FM Lębork

  Modele i Modelki – ikony piękna

 • FM Lębork
  FM Lębork

  Tylko z faktami - świat zdobywamy!

 • FM Lębork
  FM Lębork
 • FM Lębork
  FM Lębork
 • FM Lębork
  FM Lębork

Gala Finałowa VI edycji Wojewódzkiego Projektu Edukacyjnego pn. „Uczę się bezpieczeństwa” z udziałem dzieci z Lęborka.

Wczoraj w Gdańsku w sali teatralnej Uniwersytetu Gdańskiego odbyła się VI edycja Wojewódzkiego Projektu Edukacyjnego pn. „Uczę się bezpieczeństwa”. Nagrodzone zostały również dzieci z lęborskich szkół. W gali razem z wyróżnionymi uczennicami udział wzięły policjantki z Komendy Powiatowej Policji w Lęborku, na co dzień zajmujące się profilaktyką społeczną, które przez cały rok szkolny współpracują ze szkołami i spotykają się z uczniami klas pierwszych w ramach Wojewódzkiego Projektu Edukacyjnego.

O godzinie 11 w sali teatralnej Uniwersytetu Gdańskiego po raz szósty odbyła się uroczysta gala finałowa kończąca kolejną edycję wojewódzkiego projektu edukacyjnego skierowanego do pierwszoklasistów szkół podstawowych województwa pomorskiego.

Projekt powstał w Wydziale Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji w Gdańsku w 2016 roku i od tego czasu realizowany jest w klasach pierwszych przez policjantów. Dzieciom w trakcie roku szkolnego policjanci zajmujący się profilaktyką społeczną przekazywali treści dotyczące szeroko rozumianego bezpieczeństwa. Profilaktycy z Komendy Powiatowej Policji w Lęborku oraz Dzielnicowi edukują najmłodszych w zakresie bezpieczeństwa w drodze do szkoły, w domu, w sieci, w czasie ferii i w czasie wakacji.

Podczas realizacji projektu dzieci przygotowywały prace plastyczne, które w realny sposób odzwierciedlają zdobytą przez nich wiedzę w zakresie bezpieczeństwa, w poszczególnych obszarach tematycznych. W trakcie uroczystej gali laureatom konkursu plastycznego wręczone zostały nagrody i dyplomy. Uczniowie przyjęli gratulacje z rąk Komendanta Wojewódzkiego Policji w Gdańsku, Wojewody Pomorskiego, Prezesa Zarządu Fundacji LOTOS i Prezes Zarządu Fundacji ENERGA.

W tym roku szkolnym w projekcie na terenie powiatu lęborskiego udział wzieły dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 1, Szkoły Podstawowej nr 8 oraz Szkoły Podstawowej w Garczegorzu. Z nadesłanych ze szkół prac plastycznych na poziomie wojewódzkim wyróżnione zostały prace dwóch uczennic ze Szkoły Podstawowej nr 8 w Lęborku, Martyny Bulczak oraz Antoniny Babij. Laureatem konkursu wojewódzkiego została uczennica ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Lęborku, Alicja Kaiser.

Serdecznie gratulujemy i dziękujemy wszystkim dzieciom, ich rodzicom oraz nauczycielom za przygotowanie dzieci, oraz ich udział w projekcie w tym roku szkolnym.  W przyszłym roku szkolnym projekt zostanie rozszerzony o dwa nowe obszar tj. „Bezpieczny w środowisku naturalnym” oraz „Bezpieczny w małym świecie finansowym”. Serdecznie zachęcamy do udziału w kolejnym projekcie.

Użytkowników online:
Wszystkich odwiedzin: 5313434
X

Bądź na bieżąco, polub nas na Facebook.com