• Fakty Młodych Lębork
  Fakty Młodych Lębork

  Eventy, moda, nowości

 • FM Lębork
  FM Lębork

  Modele i Modelki – ikony piękna

 • FM Lębork
  FM Lębork

  Tylko z faktami - świat zdobywamy!

 • FM Lębork
  FM Lębork

  Wydarzenia muzyczne, koncerty

Dlaczego pamiętamy o Żołnierzach? Historia przypomina silne jednostki!

W szkole!

W dniu  3 marca 2020 odbył się w PCE  uroczysty apel z okazji NARODOWEGO DNIA PAMIĘCI ŻOŁNIERZY WYKLĘTYCH. Uczniowie przedstawili montaż słowno-muzyczny, prezentację oraz wystawę przypominającą sylwetki  Żołnierzy Wyklętych.    

Po apelu uczniowie mieli możliwość obejrzeć wystawę i zapoznać się bliżej z życiem i historią Żołnierzy Niezłomnych.

Apel przygotowała klasa ITbp  - dodaje nauczycielka z PCE.

***

Miasto lęborskich żołnierzy – to ukłon przeciwko sowietyzacji.

XXI wiek gwarantuje stosowne zmiany w opowiadaniu o historii. Teraz opór,  prześladowania, przesłuchania i ucieczki – to przeszłość. Zmiany w pojmowaniu państwowości i wolności  - wbijają się jednak w dobry rytm dawnej sowietyzacji. Publiczne występy podkreślają więc rolę Żołnierzy Niezłomnych, czyli tych wartych zapalania zniczy i wywieszenia na publicznych listach, w centralnych punktach  każdego miasta.

Miejsca honorowe!

Uczymy się od początku: szacunku do prawdy, czasów, które wnikają w poglądy, wymuszają inne zachowania, aby w poczuciu wielkiego patriotyzmu nadal walczyć: inaczej – bo słownie, o jednostki warte naszego ludzkiego uznania. Mundur – jako symbol wojskowości, z ryngrafem Matki Boskiej – to wyjątkowo  honorowe podejście do ofiarnej służy, w której: „Bóg, Honor i Ojczyzna” – znaczą strukturę do dalszej okupacji.

W konspiracji!

Wszystkie ciała naszych żołnierzy przypominają o zasadach partyzantki. Ofiarności. Szacunku do Polski. Dlatego podziemie zbrojne walczy i teraz, w dobie nagłaśniania działań, które kształtują prawdę.

Sylwia Skroś

 

Użytkowników online:
Wszystkich odwiedzin: 4396498
X

Bądź na bieżąco, polub nas na Facebook.com