• LFM Lębork - moda na dobry szyk
  LFM Lębork - moda na dobry szyk
 • LFM Lębork i znasz trendy
  LFM Lębork i znasz trendy
 • LFM Lębork - fashion
  LFM Lębork - fashion
 • LFM Lębork
  LFM Lębork

  Wydarzenia muzyczne, koncerty

 • Fakty Młodych Lębork
  Fakty Młodych Lębork
 • Fakty Młodych Lębork
  Fakty Młodych Lębork

  Eventy, moda, nowości

 • FM Lębork
  FM Lębork

  Modele i Modelki – ikony piękna

 • FM Lębork
  FM Lębork

  Tylko z faktami - świat zdobywamy!

Coraz więcej zachorowań na COVID-19. Nie zapominajmy o podstawowej ochronie przed koronawirusem

Postępujący wzrost zachorowań na COVID-19 powinien obligować wszystkich do przestrzegania obostrzeń sanitarnych. W trosce o nasze wspólne bezpieczeństwo lęborscy policjanci nieprzerwanie sprawdzają czy w miejscach użyteczności publicznej mieszkańcy powiatu lęborskiego stosują się do obowiązku zasłaniania ust i nosa maseczką ochronną. Niestety, jak pokazały ostatnie dni, wiele osób nadal lekceważy panujące obostrzenia.

Mniejsza liczba zachorowań na COVID-19 w okresie letnim spowodowała, że wiele osób prawdopodobnie przestało myśleć o wciąż istniejącym zagrożeniu i zrezygnowało z podstawowych środków ochrony przed koronawirusem. A jak się okazuje, pandemia tylko na chwilę zwolniła swoje tempo. W okresie jesiennym, z dnia na dzień odnotowuje się coraz więcej zakażeń i coraz więcej osób jest hospitalizowanych. Dlatego w trosce o nasze wspólne bezpieczeństwo lęborscy policjanci wzmożyli kontrole obiektów handlowych, środków komunikacji publicznej, dworców i innych miejsc, w których obowiązuje nakaz zakrywania ust i nosa maseczką ochronną.

W ciągu tylko 5 ostatnich dni mundurowi podjęli ponad 100 interwencji wobec osób, które nie zastosowały się do tego obowiązku. Niestety świadczyć to może lekceważącym stosunku części lęborskiej społeczności do ogromu zagrożenia, jakim jest pandemia i obojętności o zdrowie innych. Statystyki pokazują, że jeden chory może przekazać koronawirusa nawet 5 osobom. Nie dopuśćmy do nagłego wzrostu zachorowań w naszym powiecie. Chrońmy siebie i swoich bliskich. Używajmy maseczek tam, gdzie jest to konieczne. Pamiętajmy też, że szczepienie nie zwalnia nas z tego obowiązku.

Prowadzone przez policjantów działania mają na celu ochronę życia i zdrowia nas wszystkich. Apelujemy o stosowanie się do panujących obostrzeń. Dzięki temu możemy zastopować transmisję koronawirusa.


 

 

Użytkowników online:
Wszystkich odwiedzin: 5030386
X

Bądź na bieżąco, polub nas na Facebook.com