• Fakty Młodych Lębork
  Fakty Młodych Lębork

  Eventy, moda, nowości

 • FM Lębork
  FM Lębork

  Modele i Modelki – ikony piękna

 • FM Lębork
  FM Lębork

  Tylko z faktami - świat zdobywamy!

 • FM Lębork
  FM Lębork

  Wydarzenia muzyczne, koncerty

Baszta 27: Kaszubskie tradycje i przedmioty. Tylko u nas!

W Lębork City!

Gdy marzysz o zielonych polach, malowniczych jeziorach, pokaźnych zbiorach rolnych, urządzeniach domowego użytku i wyszukanej – regionalnej  - modzie, to zgłoś się do Baszty 27, po nowe inspiracje. W tym cichym  - miejskim -  zakątku dyżuruje pracownik Muzeum i opowiada kaszubskie historie. Liczy się bowiem  medycyna naturalna, stare żelazko z duszą, haftowane zazdrostki, kaszubskie abecadło, drewniane skrzynie, kreacje wzorowych gospodyń, wyszukane motywy zdobnicze oraz klimat z zawieszonymi roślinami.

W miejscu!

Dlaczego Kaszuby znajdują swój dom także w Lęborku? Bliskość do prawdziwych Kaszub wiedzie Cię przez Lębork – aż do Gdańska. To na tej drodze życiowej pojawiają się więc mieszkańcy, którzy zmieniają miejsce zamieszkania. Przynoszą do nas oryginalny język, książki, utwory i budują fundamenty do Zespołów muzycznych. Charakteryzują ich stroje, naleciałości historyczne, ludowe tradycje i narzędzia, które tworzą  podstawę do nowych zainteresowań. A nasze miasto sprzyja temu kierunkowi,  gdyż dość odważnie promuje: najlepszą kulturę.

W zbiorach!

Urządzanie wnętrz, to domena architektów, którzy -  w dobie elektroniki - poszukują licznych staroci. Patrzą z miłością na gliniane garnki, zasłonki, biurka, sekretarzyki, ptasie pióra i okoliczne skarby, bo znają ich autentyczną  wartość.  Dla takiej przygody warto zwiedzić Basztę 27 i  poczuć smak wolności, z nutką kaszubskiego abecadła.

Zobacz ciekawe miejsca w Lęborku!

*

Za polami i jeziorami

Tkwimy w duchu z miejscami

*

Za drogą wartą koloru zielonego

Odkrywamy lęborskie Niebo

*

Za artystycznymi smakami

Wnosimy jadło czasami

*

Za kolorami upalnego Lata

Świat kartki po kaszubsku przeplata

*

Sylwia Skroś


 

 

Użytkowników online:
Wszystkich odwiedzin: 4347348
X

Bądź na bieżąco, polub nas na Facebook.com