• Fakty Młodych Lębork
  Fakty Młodych Lębork

  Eventy, moda, nowości

 • FM Lębork
  FM Lębork

  Modele i Modelki – ikony piękna

 • FM Lębork
  FM Lębork

  Tylko z faktami - świat zdobywamy!

 • FM Lębork
  FM Lębork

  Wydarzenia muzyczne, koncerty

Wystawa w witrynach

 18.06.2004

- Pomysł, by ,Galerię bezdomnych", czyli naszą plastyczną wystawę rozdzielić i umieścić w witrynach sklepów w centrum miasta, od razu okazał się trafiony - zapewnia Sylwia Skroś, nauczycielka z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych  nr 2. - Teraz może ją obejrzeć jeszcze większe grono lęborczan.
 

Sylwia Skroś wraz z Magdaleną Gałką pokazały tę wystawę pierwszy raz w kościele św. Jakuba Ap. Wzbudziła zainteresowanie obecnych na nabożeństwach i wieczornym przedstawieniu "Bez końca jestem". Na wystawie znajdują się prace plastyczne, nagrodzone w konkursie "Bez końca jestem - doświadczenie Boga w moim życiu". Główną nagrodę zdobyła w nim Agnieszka Rajczuk z Garczegorza. Wyróżniono Justynę Klaskowską z Gniewa oraz Justynę Daleką, Piotra Dembka i Magdę Wójcik z Lęborka, Paulinę Czarnecką z Tczewa i Stanisława Gałkę z Wicka.

- Sprzedawcy bardzo się ucieszyli z takiej możliwości uatrakcyjnienia wystaw ich sklepów - dodała Skroś. - Spacerujący podchodzili, przyglądali się, komentowali. A o to nam właśnie chodziło, żeby nakłonić do refleksji i dyskusji.

Tekst i zdjęcia : Iwona Ptasińska – Dziennik Bałtycki

Użytkowników online:
Wszystkich odwiedzin: 4347388
X

Bądź na bieżąco, polub nas na Facebook.com