• Fakty Młodych Lębork
  Fakty Młodych Lębork

  Eventy, moda, nowości

 • FM Lębork
  FM Lębork

  Modele i Modelki – ikony piękna

 • FM Lębork
  FM Lębork

  Tylko z faktami - świat zdobywamy!

 • FM Lębork
  FM Lębork

  Wydarzenia muzyczne, koncerty

Lęborska Maska Jasełkowa – konkurs

 „Skrzydła Motyla, jak Bożonarodzeniowa chwila”  - konkurs na maskę

 

„Skrzydła Motyla, jak Bożonarodzeniowa chwila”  -  pod tym hasłem przewodnim Stowarzyszenie św. Jakuba Ap. w Lęborku rozpisuje kolejny konkurs jasełkowy . W roku 2014 zadaniem uczestników jest artystyczne wykonanie  maski , bądź jej namalowanie,  bądź jej  narysowanie na kartce i wycięcie.  Maskę składającą się ze skrzydeł Motyla  należy   następnie  przysłać   pod wskazany adres w terminie  do -  3 grudnia 2014 roku.  Lęborski konkurs na maskę jasełkową daje uczestnikom  spore możliwości wykazania się w plastycznym   temacie, gdyż  jego  młodzi  kreatywni projektanci  mogą ozdabiać  swoje prace:  brokatem, guzikami, wstążeczkami, materiałami, bibułkami, ususzonymi  płatkami kwiatów, listkami.  Warto dodać, że ma to być odzwierciedlenie radości wypływającej z latania, które, jak wiadomo odbywa się w pobliżu Nieba. W konkursie powiedźmy więc Bogu - Tylko skrzydeł potrzeba  w żłobie o tej Bożonarodzeniowej porze.. .Skrzydła Motyla, który  zazwyczaj kojarzy się nam z latem, niech będą tym cudownym dla dzieci i młodzieży tematem, który o Jasełkowej wyprawie  – opowie w domu – tacie i mamie.  Przygotowując maski jasełkowe pamiętajcie, że  to tylko  od Was  zależy jak ukażecie  Wasz cudowny lot, ponieważ  w Niebo skierujecie Wasz wzrok. 

W tworzeniu swoich prac  wzorujcie się na  książkach i obrazach oraz poddajcie się temu co podyktuje Wam wasza wspaniała wyobraźnia.


CELE KONKURSU:
• pobudzenie wyobraźni plastycznej,
• kształtowanie wyobraźni w oparciu o tradycję Jasełek,
• zainteresowanie nowymi technikami pracy przestrzennej,
• rozpropagowanie Miejskiego Przeglądu Lęborskich Jasełek.
Zasady uczestnictwa w konkursie:
1. Interpretacja tematu dowolna i zależna od osoby wykonującej pracę. Samodzielnie wykonane maski można dowolnie ozdabiać i dekorować.
2. Każda praca powinna być zaopatrzona w metryczkę zawierającą: imię i nazwisko autora,  wiek, adres lub kontakt z autorem pracy (najlepiej telefon), nazwisko i imię opiekuna, w celu sprawnego powiadomienia o liście  osób nagrodzonych proszę dopisać : ( numer telefonu do placówki oraz numer tel. komórkowy do opiekuna dziecka).
3. W konkursie oceniane będą tylko prace wykonane indywidualnie (prace wykonane zespołowo nie będą oceniane),
4. Udział w konkursie jest równocześnie zgodą na publikację prac  uczestników  w dowolnej formie.
5. Prace przechodzą na własność organizatora.
6. Prace oceniane będą w kategoriach wiekowych. Komisja zastrzega sobie możliwość innego podziału nagród w tym przyznania nagrody specjalnej dla najlepszej  - „Fakto – Maski”, pracy , która zostanie wyróżniona przez redakcję serwisów internetowych promujących nasze przedsięwzięcie.
7. Finał konkursu i wręczenie nagród odbędą się w trakcie X Miejskiego Przeglądu Jasełek ( w styczniu  2015 roku w LCK Fregata)
8. Prace należy przesłać pocztą na adres bądź dostarczać bezpośrednio do organizatora w terminie do 3 grudnia 2014 roku. :
ul. Spokojna 1/25
84-300 Lębork
Sylwia Skroś – osoba koordynująca pracami przy konkursie.
e-mail: rsskros@poczta.onet.pl
telefon – 505060972 ( W celu dostarczenia prac konkursowych mile widziany będzie kontakt telefoniczny).

9. Przesłane prace przechodzą na własność organizatora i nie będą zwracane.

10.  Nadesłanie prac oznacza akceptację warunków konkursu i regulaminu, którego ostateczna interpretacja należy do organizatorów konkursu.

11.    Udział w konkursie jest jednoznaczny z udzieleniem prawa do nieodpłatnego wykorzystywania prac dla promocji konkursu w następujących polach eksploatacji: druku w dowolnej liczbie publikacji i w dowolnym nakładzie, używania ich w Internecie oraz w innych formach utrwaleń nadających się do rozpowszechniania  w mediach i prasie w celach promocyjnych naszego przedsięwzięcia.

12.    Udział w konkursie jest równoznaczny z wyrażeniem przez osoby uczestniczące zgody na przetwarzanie przez organizatora ich danych osobowych na potrzeby konkursu (ust. o ochronie danych osobowych z dn. 29.08.1997 r. Dz. U. Nr 133 poz. 833 z póź. zm.) oraz w celu   podania do publicznej wiadomości  listy osób nagrodzonych w konkursie i  promocji tego przedsięwzięcia.

  
Dobrodzieje:
- Stowarzyszenie św. Jakuba Apostoła
- Burmistrz Miasta Lęborka
- Starosta Powiatu Lęborskiego

Patronat medialny:
-Fakty Młodych - lęborski serwis informacyjny młodych – www.fm.lebork.pl
-Lęborskie Fakty – www.fakty.lebork.pl

Życzymy  wykonania cudownych skrzydeł Motyla- aby podczas Jasełek wypełniła się Bożonarodzeniowa chwila.

Użytkowników online:
Wszystkich odwiedzin: 4347382
X

Bądź na bieżąco, polub nas na Facebook.com